Kolagen – w jaki sposób wpływa na nasz organizm?

CategoriesŻycie i człowiek

Każdy z nas pragnie cieszyć się dobrym zdrowiem oraz młodzieńczym wyglądem. Jedną z kluczowych substancji odpowiadających za te cele jest kolagen produkowany przez organizm człowieka. Niestety z wiekiem stopniowo tracimy jego zasoby, zatem warto go regularnie uzupełniać. Dlaczego? Odpowiedź poniżej.

Kolagen a wygląd człowieka

Białko kolagenowe jest nieodzownym elementem łączącym ze sobą komórki skóry. Gdy po 25 roku życia spada jego produkcja, procesy starzeniowe zaczynają przyspieszać. Dlatego też kolagen nazywany jest białkiem młodości. Oddziałuje na:

– skórę – utrzymuje prawidłowe napięcie i nawilżenie, zapewnia elastyczność, przyspiesza gojenie ran i stanów zapalnych,

– włosy – odżywia cebulki dostarczając im niezbędnych aminokwasów, dzięki czemu zapobiega ich wypadaniu i sprawia, że rosną mocne i lśniące,

– paznokcie – stanowi ich główny budulec, nadaje im optymalną twardość, ale również sprężystość, co zapobiega uszkodzeniom mechanicznym.

Jak dostarczyć organizmowi kolagen?

Dostarczając kolagen organizmowi, mamy pewność, że nie tylko będziemy cieszyć się młodzieńczym wyglądem, ale również dobrym zdrowiem. Warto zatem wzbogacić swą dietę o produkty bogate w ten składnik (np. galaretki na bazie wieprzowiny) oraz włączyć odpowiednią suplementację. Przykładem może być kolagen do picia, o którym więcej można dowiedzieć się tu https://primabiotic.pl/2020/07/21/kolagen-do-picia-wplyw-kolagenu-na-skore-wlosy-i-paznokcie/. Pijąc kolagen mamy pewność, że będzie on szybciej absorbowany przez organizm. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, którym dieta lub przyjęte nawyki żywieniowe nie pozwalają na spożywanie produktów zawierających ten składnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 1 =