Jak cieszyć się basenem w domu przez cały rok

CategoriesDom i wnętrze

Budowa i montaż basenu w domu

Basen w domu to dla wielu osób synonim luksusu. Okazuje się jednak, że jego budowa i montaż nie jest prostym zadaniem. Decydując się na rozpoczęcie takiej inwestycji, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Unikając błędów montażowych, można cieszyć się basenem w domu przez cały rok. Pierwszym zadaniem jest wybór odpowiedniego projektanta, wykonawcy i dostawcy sprzętu.

Projektując basen, konieczne jest przede wszystkim wydzielenie pomieszczenia technicznego, w którym zamontowane będą pompy filtrujące, a także urządzenia przeznaczone do uzdatniania wody. Aby woda w basenie była zawsze czysta i wolna od bakterii należy stosować jedynie sprawdzone urządzenia. Przykłady instalacji służących do oczyszczania, a także ogrzewania wody znaleźć można na stronie vivapool.pl.

W związku z tym, że pomieszczenie basenowe to miejsce o podwyższonej wilgotności, trzeba zadbać o odpowiedni system wentylacji. Aby ograniczyć koszty ogrzewania wody, warto zainwestować w pompę ciepła. Dobrym rozwiązaniem jest również ogrzewanie wody za pomocą kolektorów słonecznych.

Alternatywne rozwiązanie

W związku z tym, że koszty budowy basenu w domu mogą przekraczać nawet sto tysięcy złotych, można poszukać tańszego i alternatywnego rozwiązania. Rozwiązaniem tym jest montaż przeszklonego dachu nad basenem ogrodowym. Zadaszenia basenowe nie tylko chronią nieckę basenu przed zanieczyszczeniami i warunkami atmosferycznymi, ale także umożliwiają korzystanie z basenu przez cały rok. Zadaszenia dostępne są w różnych wielkościach i kształtach.

Przykłady takich rozwiązań, a także innych akcesoriów basenowych znaleźć można pod adresem https://vivapool.pl/akcesoria/. Dobre zadaszenie wraz z wydajnym systemem ogrzewania, filtracji oraz uzdatniania wody umożliwiają kąpiel w basenie nawet wtedy, gdy za oknem panują niekorzystne warunki atmosferyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 5 =