Jak urządzić kącik do pracy w domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z roku na rok wzrasta liczba osób, które wykonują obowiązki zawodowe w zaciszu własnego domu. Mowa tutaj choćby o grafikach komputerowych, programistach, telemarketerach, architektach, copywriterach, właścicielach sklepów internetowych czy tłumaczach językowych. Jeśli również należymy do tej grupy, to koniecznie powinniśmy zadbać o stworzenie w mieszkaniu komfortowego kącika do pracy. Z pewnością przyda nam się tam solidny regał biurowy wykonany z płyty laminowanej – można go kupić m.in. na https://www.meblezagrosze.pl/regaly-biurowe,304.html.

Odpowiednie oświetlenie jest równie istotne jak meble

Kącik przeznaczony do pracy najlepiej jest urządzić w odrębnym pomieszczeniu domowym, ponieważ zagwarantuje to optymalną wygodę oraz ułatwi utrzymanie należytego porządku. Kolorystyka musi oddziaływać na nas motywująco oraz twórczo, dlatego zalecane są w szczególności stonowane barwy – np. biele, szarości, zielenie, błękity i wszelkie pastele. Na początek warto wstawić do wnętrza ergonomiczne biurko z wytrzymałym blatem i licznymi szufladami, posiadające dodatkowo wydzielone miejsce na komputer oraz sprzęty peryferyjne. Najlepiej sprawdzają się modele drewniano-stalowe z precyzyjną regulacją wysokości.

Oprócz tego nie obejdzie się bez wygodnego fotela z miękkim siedziskiem, odchylanym zagłówkiem oraz podłokietnikami. Pozostałe niezbędne meble to wspomniany już regał (na książki, segregatory i akcesoria), a także niewielka kanapa służąca do relaksowania się w przerwie od obowiązków. W domowym gabinecie powinniśmy też koniecznie zamontować oświetlenie rozproszone i kierunkowe w postaci głównej lampy sufitowej, małej lampki biurkowe i listew LED. Pamiętajmy bowiem o tym, że praca przy dobrym świetle jest bardziej wydajna, a na dodatek zdrowsza dla oczu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak działają kosiarki akumulatorowe?
Jak działają kosiarki akumulatorowe?
Pielęgnacja trawnika za pomocą kosiarki elektrycznej nie jest zbyt komfortowa. Głównie ze względu na plączący się pod nogami przewód, który […]
Jak często serwisować kosiarkę?
Jak często serwisować kosiarkę?
Sezon wiosenny i letni za pasem, a to oznacza że już pora na serwis kosiarek. Koniec zimy i przedwiośnie to […]
Jakie dostępne typy sokowirówek wyróżniamy?
Jakie dostępne typy sokowirówek wyróżniamy?
Zakup sokowirówki to poważna decyzja. Inwestujesz w coś, co prawdopodobnie będzie z tobą przez lata, więc ważne jest, aby wybrać […]
Ostatnie wpisy
Polecamy