Co warto zwiedzić na Słowacji?

CategoriesCzas wolny

Słowacja olśniewa pięknem górskiej przyrody, kanionów i jaskiń. Może poszczycić się także bogatą historią, ciekawą kulturą i mnóstwem niebanalnych geotermalnych parków wodnych. Bez wątpienia jest to doskonałe miejsce zarówno na weekendowy wypad, jak i nieco dłuższy wypoczynek. Co warto zobaczyć na Słowacji?

Kraj niezwykły i magiczny

Położona na stokach Małych Karpat Bratysława, stolica Słowacji, zachwyca indywidualnym pięknem, nic więc dziwnego, że cieszy się tak wielka popularnością wśród turystów. Malowniczość miasta dopełnia rzeka Dunaj, doskonale utrzymane zabytki oraz urokliwa starówka, tworząca kameralną, wręcz magiczną atmosferę. Jest to jedyna na świecie stolica, która graniczy z dwoma państwami – Austrią oraz Węgrami.

Planując wycieczki na Słowację, warto zatrzymać się także w Koszycach, których wizytówkę tworzą gotyckie i renesansowe kamienice i kościoły, nad którymi góruje Katedra św. Elżbiety. Unikatem wśród licznych zabytków jest bez wątpienia pierwszy w Europie herb miejski, pochodzący z 1365 roku. W drodze do Koszyc warto choć na chwilę zatrzymać się w Bardejowie, gdzie można zobaczyć m.in. doskonale zachowany rynek na planie prostokąta z niewielkimi, niskimi kamieniczkami utrzymanymi w pastelowych, jasnych odcieniach, XVI-wieczny ratusz oraz górującą nad zabudową bazylikę.

Uwagę turystów przyciąga także dziewicza przyroda – jedną z atrakcji jest Słowacki Raj, czyli położona w Karpatach Zachodnich malownicza kraina, w której przygotowano szlaki turystyczne wijące się wśród wąwozów i wysokich, górskich ścian. Do najczęściej zwiedzanych należy bez wątpienia Przełom Hornadu oraz Wąwóz Sucha Bela. Godny zwiedzenia jest również Małokarpacki Szlak Winny, Demianowska Jaskinia Wolności oraz Tatrzańska Łomnica, w której znajduje się drugi co do wielkości ośrodek narciarski na Słowacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + 6 =