Codzienna pielęgnacja twarzy – o czym pamiętać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Codzienna pielęgnacja twarzy jest ważna dla wszystkich rodzajów skóry, ale dla osób z cerą tłustą i trądzikową ma ona kluczowe znaczenie. Przestrzegając tych codziennych zasad, możesz pomóc w utrzymaniu doskonałego wyglądu swojej skóry.

Codzienne mycie twarzy

Codzienne mycie twarzy łagodnym, delikatnym środkiem do mycia twarzy to pierwszy krok w utrzymaniu czystej skóry. Następnie nałóż niewielką ilość kremu nawilżającego, aby nawilżyć skórę bez zatykania porów. Jeśli masz skórę tłustą lub trądzikową, poszukaj kremu nawilżającego, który zawiera kwas salicylowy lub nadtlenek benzoilu (oba te produkty służą do leczenia trądziku).

Nakładaj krem do twarzy

Nakładaj krem w zależności od rodzaju skóry. Jeśli masz skórę normalną lub mieszaną, szukaj kremu nawilżającego z filtrem SPF 15 lub wyższym i filtrem o szerokim spektrum działania (który blokuje zarówno promienie UVA, jak i UVB). W przypadku cery tłustej, wypróbuj krem nawilżający w formie żelu, który nie sprawi, że Twoja twarz będzie tłusta. Kremy do każdego rodzaju skóry znajdziesz na stronie https://www.sesderma.pl/kategorie/kremy-do-twarzy.

Maseczki odświeżające

Jeśli masz skórę tłustą lub mieszaną, wypróbuj maseczkę z glinki. Maseczki z glinki pomagają wchłonąć nadmiar sebum (oleju) i odblokować pory. W przypadku skóry suchej szukaj maseczek nawilżających, które zawierają kwas hialuronowy lub glicerynę. Chłodząca maseczka z ogórka pomaga ukoić podrażnioną skórę, zmniejszając jednocześnie zaczerwienienia spowodowane trądzikiem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać elektrozawór?
Jak wybrać elektrozawór?
Elektrozawór działa z wykorzystaniem prądu elektrycznego oraz elektromagnesu. Służy w celu kontrolowania przepływu cieczy lub gazów w całościowym systemie. Aby […]
Fryzura dla twarzy kwadratowej – jaka pasuje?
Fryzura dla twarzy kwadratowej – jaka pasuje?
Kwadratowa twarz to trudny kształt do pracy. Nie można się pomylić z żadną fryzurą i uczesaniem, ale trzeba wybrać te […]
Jak brzmią najistotniejsze wymagania PPOŻ i BHP dla budynku?
Jak brzmią najistotniejsze wymagania PPOŻ i BHP dla budynku?
W życiu nie ma nic na stałe i wie o tym każdy, kto choć raz miał do czynienia z jakimś […]
Ostatnie wpisy
Polecamy