Przybory dla prawdziwego myśliwego

CategoriesCzas wolny

Broń i amunicja

Jest to podstawa w tym fachu. Należy pamiętać, aby dopasować broń do naszych potrzeb. Taki zakup powinien być inwestycją. Sprawdź przykładową ofertę: “broń kombinowana”.

Optyka

Jak już broń to i optyka. Jest to również jeden z podstawowych przyborów, ponieważ pozwala na obserwację dalszych obszarów. Z optyki możemy wymienić lunety celownicze, lornetki, lunety obserwacyjne, dalmierze i kolimatory.

Odzież

Wybór odzieży jest bardzo ważny. Dobra odzież gwarantuje bezpieczeństwo oraz komfort. Z najważniejszych cech odzieży możemy wymienić:

wytrzymałość – wysoka jakość tkanin gwarantuje nam wytrzymałość, która w nie przewidywanych okolicznościach jest bardzo ważna. Często otarcia odzieży w warunkach leśnych są bardzo częste i przy odzieży niskiej jakości mogą być zagrożeniem.

nieprzemakalność – zapewni nam komfort, który jest bardzo potrzebny. Aby móc spędzić długie godziny na polowaniu jest to bardzo ważna cecha, ponieważ odrzuca również ryzyko wyziębienia organizmu.

kolor – należy wybierać tak, aby dobrze zakamuflować się w otoczeniu.

wygoda – wielogodzinne czatowanie na ambonie może sprawić problem w niewygodnym ubraniu. Odzież powinna być dobrze dopasowana, ponieważ aby skupić się na tropieniu zwierzyny niewygodna odzież nie może nam zaprzątać głowy.

Buty

Buty powinny być dopasowane do potrzeb – należy zwrócić uwagę na ukształtowanie terenu, pogodę oraz temperaturę powietrza. Buty myśliwskie to przede wszystkim buty do chodzenia, więc muszą być wygodne i dobrze rozchodzone.

Noże

Nóż jest również bardzo ważny w naszym ekwipunku. Może przybierać różne formy, ale wybór noża jest zależny od potrzeby. Mamy do wyboru noże składane, skinery itd. Ile zastosowania tyle noży, ale jedno jest pewne – bez noża nie sposób się obejść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + sześć =