Zespół weselny czy DJ? Plusy i minusy.

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wesele bez muzyki jest jak powóz bez koni – zatem jeśli organizujemy przyjęcie ślubne, pozostaje nam zdecydować – czy wybrać DJ’a czy też grający „żywą muzykę” zespół weselny (zobacz oferty: zespoły muzyczne Bydgoszcz). Każda z tych opcji posiada plusy i minusy – warto zapoznać się z nimi przed dokonaniem wyboru.

Po pierwsze: koszty – zwykle wynajęcie DJ’a jest zdecydowanie tańsze (jest to bowiem jedna osoba, puszczająca gotową muzykę), natomiast zespół składa się z kilku osób, z których każda poświęciła wiele czasu zarówno na naukę gry na instrumencie, jak i wspólne próby – ich działanie jest więc wynikiem wielu lat praktyki i doświadczeń.

Po drugie: prestiż – wesela z żywą muzyką uważane są za bardziej prestiżowe, kojarzą się bowiem z dobrym, niepowtarzalnym brzmieniem, ponieważ każde wykonanie (nawet tej samej piosenki) jest inne, nie jak w przypadku odtwarzania nagrania z płyty. Starsi goście z pewnością będą też bardziej zadowoleni z udziału zespołu w weselu, ponieważ muzyka biesiadna, zdecydowanie lepiej brzmi w wykonaniu muzyków. A DJ-a można przecież spotkać w każdej dyskotece.
Po trzecie: mobilność – zespół może zagrać wszędzie: na ślubie w kościele, w urzędzie, przed salą weselną i w jej środku, natomiast DJ ograniczony jest do miejsc, w których będzie mógł podłączyć sprzęt.

Po czwarte: repertuar – zdecydowanie szerszy repertuar ma do zaoferowania DJ, co wynika z faktu, że utwory są po prostu odtwarzane z dysku. Ma to jednak jedną wadę – w trakcie wesela może dojść do sytuacji, w której ktoś poprosi o puszczenie konkretnej piosenki, jakiej my wolelibyśmy uniknąć. Wszystko jest jednak kwestią do ustalenia.

Wybór między zespołem weselnym(sprawdź: zespół weselny Gdańsk) a DJ’em zależy tak naprawdę od naszego gustu i oczekiwań, jeśli będziemy postępować zgodnie z nimi – każdy wybór będzie dobry.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak uzyskać dofinansowanie na rozwój firmy?
Jak uzyskać dofinansowanie na rozwój firmy?
Dotacje UE Unia oferuje dotacje na rzecz wielu przedsiębiorstw. Skorzystać mogą nawet najmniejsze mikroprzedsiębiorstwa. Małe firmy w początkowej fazie rozwoju […]
Jakie rodzaje diet aktualnie możemy wymienić?
Jakie rodzaje diet aktualnie możemy wymienić?
Istnieje bardzo wiele diet. Niektóre z nich istnieją od wieków, podczas gdy inne istnieją tylko od kilku lat lub nawet […]
Pomysły na prezent świąteczny dla kobiety
Pomysły na prezent świąteczny dla kobiety
Prezent na święta dla kobiety powinien być wyjątkowy, a jednocześnie oddawać jej charakter oraz wewnętrzne piękno. Tym samym doskonałym rozwiązaniem […]
Ostatnie wpisy
Polecamy