W jaki sposób projektuje się niezawodną oponę?

CategoriesPrzemysł i technika

Jeszcze kilkanaście lat temu większość kierowców wybierało opony całoroczne. Dzisiaj nikt już nie wyobraża sobie nie zmienić opon z letnich na zimowe. Produkcja opon z podziałem na sezony sprawia, że są one bardziej bezpieczne i zapewniają większy komfort z jazdy niezależnie do warunków. Nie da się ukryć, że latem asfalt może być nagrzany nawet do kilkudziesięciu stopni Celsjusza, a więc potrzebne są nam opony z twardej mieszanki, która łatwo nie rozmięknie. Z kolei zimą mamy temperatury minusowe, a więc tutaj potrzebne będą bardziej miękkie opony, które poradzą sobie także z jazdą po śniegu, błocie pośniegowym, a nawet po lodzie.

Dobre opony, niezależnie od pory roku, z myślą o której ich szukamy, znajdziemy tu: https://plusgum.pl/producenci-opon/apollo. Obecnie opony nie różnią się tylko sezonowością, ale i parametrami.

Lata badań i testów

Pierwsze pojazdy mechaniczne nie miały nawet gumowych opon, których my używamy. Obecnie standardem jest używanie opon bezdętkowych, radialnych, które mają różnią rzeźbę bieżnika czy też skład mieszanki.

Ogromny wybór pod tym względem zapewnia Barum: https://plusgum.pl/producenci-opon/barum. Warto jednak wybierać opony przede wszystkim pod kątem eksploatacji czy nawet posiadanego samochodu. Nie tylko samochody sportowe mogą mieć duże felgi i opony nisko wyprofilowane. Taki model nadaje się też do aut miejskich, jednakże posiadając auto dostawcze, musimy pamiętać o jego funkcji, a nie wyglądzie. Tutaj warto wybrać wzmocnione opony, które przeznaczone są do wożenia ciężkich ładunków. Bez trudu znajdziemy ogumienie pasujące nie tylko do naszego budżetu, ale też do codziennych tras, po których porusza się auto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − 1 =