Niebanalne pomysły na udekorowanie ścian – co zrobić żeby było modnie?

CategoriesDom i wnętrze

Ściany w domach jednorodzinnych i mieszkaniach zajmują przeważnie największą powierzchnię. Warto zatem pomyśleć o ich efektownym udekorowaniu, tak aby wzbogacały wystrój poszczególnych pomieszczeń. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście zamontowanie fototapety z nadrukowaną fotografią wielkoformatową (obecnie ozdoba ta powraca do łask po latach zapomnienia). Może ona przedstawiać choćby konkretny krajobraz, obiekt architektoniczny albo oryginalną abstrakcję. 

Goście z pewnością będą zachwyceni

Oprócz fototapety, na ścianie można również z powodzeniem zainstalować płytki strukturalne, znakomicie odwzorowujące postarzaną cegłę, naturalne kamienie, kwiaty czy rozmaite formy geometryczne. Są to elementy z jednej strony niebanalne, z drugiej zaś łatwe w czyszczeniu. Dobrym pomysłem jest ponadto umieszczenie na płaskiej powierzchni specjalnych naklejek, które w sposób delikatny, ale jednocześnie sugestywny podkreślą charakter danego wnętrza. Nadają się zwłaszcza do przestrzeni salonowej, sypialni oraz pokoju dziecka. Jeśli interesują nas wyjątkowo pomysłowe naklejki na ścianę motyle, gwiazdki i motywy florystyczne to wzory te są wprost idealne. Oto pozostałe godne polecenia rozwiązania:

– niewielkie półki-ścianki – prezentują się estetycznie, a przy tym stanowią dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy,

– kompozycja heksagonalna z luster – optycznie powiększy przestrzeń,

– wyrazisty print mozaikowy (np. marokański),

– ekologiczna, zielona instalacja z roślinami i mchem w roli głównej, 

– drewniane deski (koniecznie stosunkowo szerokie, a nie boazeryjne),

– tafla gładkiego lub chropowatego szkła z naniesionym obrazem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × cztery =