Wpływ olejków eterycznych na zdrowie

CategoriesZdrowie i forma

Aromaterapia była znana już cywilizacjom starożytnym. Antyczni Grecy czy Rzymianie nieustannie wykorzystywali dobrodziejstwa olejków eterycznych zarówno w kosmetykach, jak i lekach. Dzięki ich dorobkowi możemy wykorzystywać zbawienne olejki eteryczne do dziś. 

Jak wybrać olejek eteryczny?

Na rynku dostępnych jest tak wiele produktów, że trudno jest podjąć decyzję. Zasadą jest, że olejek powinno dobierać się do swoich indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. Niektóre z nich, jak np. lawendowy, okaże się pomocny podczas walki z bólem głowy. Przy problemach z bezsennością poleca się z kolei olejek różany. Goździkowy nie tylko zwiększy odporność, ale także ma działanie pobudzające. Więcej propozycji wraz ze szczegółowym opisem właściwości dostępnych jest na: https://zielarnia24.pl/olejki-eteryczne,251.html

Dlaczego warto po nie sięgać?

O zaletach płynących z aromaterapii można w zasadzie mówić bez końca. Faktem jest, że każdy z olejków niesie za sobą inne korzyści. Istnieje jednak pewne grono cech, które są dla nich wspólne i niezmienne. Warto także zaznaczyć, że do aromaterapii nie potrzeba żadnych specjalistycznych sprzętów. W zasadzie wystarczy sam olejek, aby stworzyć w domowym zaciszu małe spa. 

Olejki sprawiają, że:

– znacznie poprawia się samopoczucie

– czujemy odprężenie

– ograniczone są nudności podczas choroby

– skóra jest jędrna oraz nawilżona

Mają one też właściwości przeciwbólowe oraz przeciwzapalne i działanie działanie antyseptyczne, spazmolityczne, diuretyczne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × cztery =