Ogrzewanie wody i mieszkania – o czym pamiętać

CategoriesDom i wnętrze

Ogrzewanie wody

Gorącą wodę w kranie można sobie zapewnić dzięki zainstalowaniu kotła, który ogrzeje wodę z sieci wodociągowej. Warto rozważyć dwie opcje. Jedną jest ogrzewacz przepływowy. Może to być ogrzewacz elektryczny lub gazowy niezależny lub zespolony z piecem do ogrzewania CO. Kiedy mówimy o ogrzewaniu przepływowym, ma ono swoje wady. Otóż woda jest ogrzewana tylko w momencie, gdy przez ogrzewacz zostanie przepuszczony strumień wody o odpowiednim ciśnieniu. Od momentu otwarcia kranu do pojawienia się płomienia może upłynąć kilka sekund. Jest to czas, gdy w rurze płynie zimna, nie ogrzana woda. Dlatego na tę ciepłą trzeba chwilę poczekać.

Przy drugim uruchomieniu proces się powtarza. Mamy wtedy zjawisko, kiedy na początku płynie jeszcze ciepła woda ogrzana podczas poprzedniego cyklu, a później przez chwilę woda zimna, która nie zdążyła się ogrzać. Dlatego nieraz lepszym rozwiązaniem jest zasobnik wody użytkowej, w którym jest utrzymywana stała temperatura wody. Nie ma wtedy zjawiska, gdy w kranie płynie naprzemiennie woda ciepła i zimna

Ogrzewanie mieszkania

Aby ogrzewanie było efektywne, trzeba pamiętać o zminimalizowaniu strat ciepła. W tym celu warto rozważyć zastosowanie nowoczesnych instalacji. Czy takie nowości są drogie? Jeśli na przykład zainteresują nas rury preizolowane stalowe cennik bez problemu znajdziemy w Internecie. Przekonamy się, że warto zainwestować w takie rozwiązanie, gdyż przy dłuższym użytkowaniu się ono zwróci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 2 =