W jakich pomieszczeniach warto zainstalować listwy przypodłogowe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Listwy przypodłogowe to świetny sposób na dodanie stylu i charakteru pomieszczeniu. Głównym celem listew przypodłogowych jest zakrycie szczeliny między podłogą a ścianą, dzięki czemu pomieszczenie wygląda schludniej i bardziej elegancko. Można je również wykorzystać jako element dekoracyjny, aby poprawić ogólny wygląd domu.

Listwy przypodłogowe są często instalowane w przedpokojach, łazienkach i kuchniach, ale są również powszechnie stosowane w salonach i sypialniach. Jeśli szukasz inspiracji, jeśli chodzi o ich instalację w różnych pomieszczeniach, oto kilka pomysłów:

Kuchnie

Jeśli chodzi o kuchnie, listwy przypodłogowe powinny być montowane wszędzie tam, gdzie jest naturalne światło, np. wokół okien lub drzwi. Zapobiegnie to przedostawaniu się brudu na podłogę lub ściany, tworząc jednocześnie spójne wykończenie. Ta sama zasada obowiązuje, jeśli mamy kuchnię na otwartym planie bez ścian działowych – w tym przypadku listwy przypodłogowe pomogą zdefiniować różne strefy w pomieszczeniu bez konieczności stosowania farby lub tapety, które mogą nie pasować do innych elementów projektu kuchni.

Sypialnia

Listwy przypodłogowe mogą być stosowane w sypialniach, aby pomóc stworzyć bardziej wykończony wygląd. Możesz mieć dopasowaną szafę, która zakrywa część ściany i podłogi, ale możesz nadal chcieć trochę dodatkowej dekoracji wokół krawędzi. Możesz użyć listew przypodłogowych, aby ukryć odsłonięte deski podłogowe lub nierówne fragmenty ścian.

Łazienki

Łazienki są kolejnym miejscem, w którym można zainstalować listwy przypodłogowe, ponieważ pomagają one ukryć wszelkie nieestetyczne rury lub przewody, które mogą być obecne za lub pod szafką łazienkową. Może to pomóc nadać pomieszczeniu bardziej wykończony i luksusowy wygląd, a także ułatwić jego czyszczenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak konopia może się przyczynić w polepszeniu zdrowia organizmu?
Jak konopia może się przyczynić w polepszeniu zdrowia organizmu?
Przede wszystkim należy podkreślić, że CBD jest tłuszczem roślinnym uzyskiwanym z kwiatostanu konopi przemysłowych i nie jest zaliczany do substancji […]
Czym charakteryzuje się styl loftowy w mieszkaniu?
Czym charakteryzuje się styl loftowy w mieszkaniu?
Styl loftowy to podejście do projektowania wnętrz, które czerpie z przestrzeni przemysłowych. Charakteryzują go odsłonięte belki, wysokie sufity, betonowe podłogi […]
Zalety ogrzewania domu ekogroszkiem
Zalety ogrzewania domu ekogroszkiem
Na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat niezwykle dużą popularność zyskał ekogroszek. Jest to paliwo stałe przeznaczone do ogrzewania domów prywatnych i […]
Ostatnie wpisy
Polecamy