W jakich pomieszczeniach warto zainstalować listwy przypodłogowe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Listwy przypodłogowe to świetny sposób na dodanie stylu i charakteru pomieszczeniu. Głównym celem listew przypodłogowych jest zakrycie szczeliny między podłogą a ścianą, dzięki czemu pomieszczenie wygląda schludniej i bardziej elegancko. Można je również wykorzystać jako element dekoracyjny, aby poprawić ogólny wygląd domu.

Listwy przypodłogowe są często instalowane w przedpokojach, łazienkach i kuchniach, ale są również powszechnie stosowane w salonach i sypialniach. Jeśli szukasz inspiracji, jeśli chodzi o ich instalację w różnych pomieszczeniach, oto kilka pomysłów:

Kuchnie

Jeśli chodzi o kuchnie, listwy przypodłogowe powinny być montowane wszędzie tam, gdzie jest naturalne światło, np. wokół okien lub drzwi. Zapobiegnie to przedostawaniu się brudu na podłogę lub ściany, tworząc jednocześnie spójne wykończenie. Ta sama zasada obowiązuje, jeśli mamy kuchnię na otwartym planie bez ścian działowych – w tym przypadku listwy przypodłogowe pomogą zdefiniować różne strefy w pomieszczeniu bez konieczności stosowania farby lub tapety, które mogą nie pasować do innych elementów projektu kuchni.

Sypialnia

Listwy przypodłogowe mogą być stosowane w sypialniach, aby pomóc stworzyć bardziej wykończony wygląd. Możesz mieć dopasowaną szafę, która zakrywa część ściany i podłogi, ale możesz nadal chcieć trochę dodatkowej dekoracji wokół krawędzi. Możesz użyć listew przypodłogowych, aby ukryć odsłonięte deski podłogowe lub nierówne fragmenty ścian.

Łazienki

Łazienki są kolejnym miejscem, w którym można zainstalować listwy przypodłogowe, ponieważ pomagają one ukryć wszelkie nieestetyczne rury lub przewody, które mogą być obecne za lub pod szafką łazienkową. Może to pomóc nadać pomieszczeniu bardziej wykończony i luksusowy wygląd, a także ułatwić jego czyszczenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przenośniki magazynowe – wszystko czego jeszcze nie wiesz
Przenośniki magazynowe – wszystko czego jeszcze nie wiesz
Przenośniki magazynowe służą do transportu produktów z jednego miejsca na drugie. Można je znaleźć w magazynach, ale także w zakładach […]
Stół do małej kuchni
Stół do małej kuchni
Nasze mieszkania, szczególnie te w blokowiskach, bywają nieco ciasne. Ma to jednak swoje zalety – takiego mieszkania nie musimy zbyt […]
Produkcja siatki cięto-ciągnionej
Produkcja siatki cięto-ciągnionej
Siatki cięto-ciągnione, w szczególności siatka Leduchowskiego, są popularnym rozwiązaniem, stosowanym w różnych gałęziach przemysłu metalowego, hutniczego, górniczego czy też w […]
Ostatnie wpisy
Polecamy