Listwy wykończeniowe – dekoracja i pożytek w jednym

CategoriesDom i wnętrze

Listwy wykończeniowe pełnią funkcję dekoracyjną i użytkową. Mogą być stosowane jako listwy do zakrycia niedoskonałości ściany oraz do urozmaicenia pomieszczenia. Mogą być również używane do pokrycia gniazdek elektrycznych, przełączników światła i innego sprzętu w domu.

Różne style listew

Listwy wykończeniowe występują w kilku różnych stylach i są dostępne w większości sklepów z artykułami żelaznymi lub centrach handlowych. Niektóre listwy wykończeniowe mają samoprzylepny tył, który ułatwia instalację, podczas gdy inne wymagają gwoździ lub śrub, aby przymocować je do ściany.

Uzupełniają styl pomieszczenia

Wybierz listwy wykończeniowe, które uzupełniają kolorystykę Twojego pokoju, niezależnie od tego, czy dekorujesz salon czy sypialnię. Listwy wykończeniowe wykonane z drewna mogą być pomalowane tak, aby pasowały do ogólnego wystroju, więc będą wyglądać świetnie, gdy skończysz projekt.

Dostosuj listwę do pomieszczenia

Jeśli używasz listew wykończeniowych w pokoju dziecka, wybierz te bez ostrych krawędzi lub rogów, aby nie zranić małych palców, gdy zostaną dotknięte przez ciekawskie ręce. Jeżeli zaś używasz ich w łazience z złotymi elementami to najlepiej sprawdzi się złota listwa dekoracyjna.

Wybierz odpowiedni materiał

Wybierz trwały materiał, który wytrzyma próbę czasu. Jeśli instalujesz listwy w miejscu, które jest często używane, takim jak łazienka czy kuchnia, wybierz materiał, który nie zostanie uszkodzony przez wilgoć lub wodę. Wybierz materiał, który można łatwo wyczyścić i nie będzie łatwo plamić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × trzy =