Czym wypełnia się pufy?

CategoriesDom i wnętrze

Pufa, aby była wygodna, musi zostać wypełniona w odpowiedni sposób i dobrej jakości wypełniaczem. Dlatego powinniśmy zwracać uwagę, kiedy kupujemy tego typu meble lub je wypełniamy, ponieważ różnica w komforcie może być bardzo znacząca. Tanie odpowiedniki wypełnień do puf są bowiem dużo mniej kształtne, ich kawałki haczą o siebie i nie przesuwają się tak, jak powinny podczas siedzenia, a przede wszystkim potrafią strasznie pylić z powodu ścierającego się ze sobą styropianu. Żeby tego uniknąć, musimy stawiać tylko na najlepszą jakość produktu.

Co dostarczy najwyższego komfortu?

We wstępie opisywaliśmy tzw. regranulaty, czyli zamienniki wysokiej klasy granulatów. Granulat styropianowy wyróżnia się bowiem tym, że każda jego cząsteczka ma ten sam kształt i bez problemu przemieszcza się wewnątrz pufy, co daje gwarancję jej dopasowania się do naszego ciała podczas siadania. Poza tym w przypadku tego produktu nie ma mowy o jakimkolwiek pyleniu, a tym bardziej o braku komfortu. Dobrej jakości pufy wypełnia się tylko i wyłącznie granulatem, nie regranulatem.

Jednak bardzo ważne jest również to, w jaki sposób wypełniamy daną pufę. Powinna być bowiem na tyle luźna, żeby dobrze dopasowała się do kształtu ciała, ale jednocześnie na tyle wypełniona, by nie okazało się, że koniec końców wylądujemy na ziemi. Dlatego najwygodniejsze pufy, choć wydają się luźne, są wypełnione dokładnie tak, by zapewnić komfort. Jeśli chcemy kupić dobrej jakości granulat, powinniśmy zajrzeć na stronę https://pufy.pl/15-wypelnienie-do-puf.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + dziewięć =