Ekogroszek, czy ogrzewanie z wykorzystaniem gazu – co będzie lepsze?

CategoriesDom i otoczenie

Gaz może z początku wydawać się tańszy niż ekogroszek, nie mówiąc już o kwestii dostępności tego drugiego. Warto jednak zastanowić się, czy koszta z ogrzewania gazem, aby na pewno będą korzystniejsze, niż w przypadku ekogroszku.

Gaz wcale nie jest tani!

Ekogroszek Łomża wymaga od nas instalacji kotła w piwnicy, w którym możemy wykorzystywać paliwo, aby ogrzać dom. Co istotne, paliwo zakupujemy raz na jakiś czas w ilości np. 3-5 ton i zyskujemy naprawdę stabilne, niesamowicie efektywne i proste w obsłudze ogrzewanie. 

Gaz z początku będzie zachwycać; płacę i jest ciepło. Jednakże koszta gazu stają się coraz większe i Twój rachunek tak naprawdę zdany jest na łaskę natury. Mroźna zima równa się ogromnym opłatom, gdyż system cały czas musi pracować, aby ogrzać dom. Ekogroszek Łomża działa jednostajnie, wciąż generuje idealną temperaturę, a Ty nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów. 

Kwestia wygody

Jeżeli nie czujesz się na siłach, aby obsługiwać kocioł grzewczy, nie masz do tego ręki, lub zwyczajnie czasu, gaz z pewnością będzie dla Ciebie znacznie bardziej komfortowy. Trzeba jednak podkreślić, że ekogroszek, jeśli jest już dostępny, jest zwyczajnie bardziej opłacalny z perspektywy długoterminowej.

Obie metody ogrzewania pełnią swoją funkcję, każda ma jakąś główną wadę, która tak naprawdę determinuje wybór, należący wyłącznie do Ciebie. Z gazem jednak zmuszony będziesz śledzić prognozy pogody oraz stawki za sam gaz, które aktualnie bywają niepewne. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × cztery =