Świąteczna choinka – jak wybrać odpowiednią?

CategoriesDom i wnętrze

Choinki są dostępne w wielu różnych kształtach i rozmiarach. Są też wykonane z wielu różnych materiałów, takich jak plastik, prawdziwa jodła, sztuczne włókno, a nawet papier z recyklingu.

Oto kilka wskazówek, jak wybrać odpowiednie drzewko dla siebie:

Rozmiar

Kuszące jest pójście po największą choinkę, jaką można znaleźć, ale warto pamiętać, że trzeba będzie znaleźć miejsce na jej postawienie po zakończeniu Świąt. Rozmiar jest również ważnym czynnikiem, jeśli w domu są małe dzieci. Zbyt wysokie drzewko może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli ma szeroką podstawę i ostre gałęzie.

Wysokość

Zbyt wysoka choinka do salonu będzie wyglądać nie na miejscu, niezależnie od tego, czy jest prawdziwa, czy sztuczna. Jeśli masz wysoki sufit, możesz wybrać coś wyższego niż zwykle. Jeśli nie, wybierz krótsze drzewko, które nadal będzie pasowało do Twojej przestrzeni. Dostępne są również stojaki, które pozwolą na wystawienie wielu rodzajów drzewek na wysokości oczu.

Wytrzymałość

Jodły są zazwyczaj bardziej smukłe niż inne odmiany, więc jest mniej prawdopodobne, że się przewrócą, jeśli przypadkowo uderzymy je łokciem. Sztuczne choinki są znacznie wytrzymalsze, więc jest mniej prawdopodobne, że przewrócą się po lekkim uderzeniu.

Kształt

Chwiejące się gałęzie są nie tylko irytujące, ale mogą być również niebezpieczne. Wybierz drzewko z dobrze ukształtowanymi gałęziami, które są wystarczająco wytrzymałe, aby nie złamały się pod własnym ciężarem, gdy zostaną ozdobione lampkami i bombkami.

Tekstura

Jeśli kupujesz sztuczne drzewko, wybierz takie, które ma realistycznie wyglądające igły (prawdziwe jodły mają gładkie igły). W przypadku prawdziwych drzewek szukaj takich, które mają miękkie igły, a nie ostre, które mogłyby ukłuć dzieci biegające po domu w Wigilię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 4 =