O czym pamiętać wybierając pościel?

CategoriesDom i wnętrze

Nowa pościel to mało skomplikowany i bardzo przyjemny zakup. Jest tylko kilka kryteriów, na które trzeba zwrócić uwagę. Bardzo jest jednak ważne, by wszystkie je uwzględnić, jeśli ma być on satysfakcjonujący.

Najczęściej wybiera się pościel bawełnianą, to przewiewny i niedrogi materiał. Różne są jednak rodzaje tego materiału. Inaczej odbiera się satynę, a inaczej flanelę, choć to i to bawełna. Inne odczucia ma się śpiąc na prześcieradle frotte, a inne na takim z satyny. Warto zastanowić się, co będzie najlepsze. Prześcieradło kupuje się oddzielnie. Zwracając uwagę na rozmiar, trzeba też zorientować się, czy jest to prześcieradło bez gumki, czy posiada ono taki dodatek. To z gumką łatwiej jest ułożyć na materacu i nie ściąga się, jednak nie zawsze będzie odpowiednie. Z reguły wybiera się je tak, by pasowało kolorystycznie do pościeli, ale może być to też kolor kontrastowy.

Mając już wybrany komplet pościeli, trzeba sprawdzić, co dokładnie on zawiera. Duża część takich kompletów to poszwa o wymiarach 160×200 z dwiema poszewkami na poduszki 70×80, co nie znaczy, że każde opakowanie będzie mieć taką zawartość. Rozmiar poszwy musi pasować, a jeśli ma się dwie duże poduszki na łóżku, to w komplecie musi znaleźć się obleczenie na nie. Jeśli ta pościel, jaka spodobała się najbardziej, nie pasuje pod względem rozmiaru, to trzeba poszukać innej. Znajdzie się z pewnością taką, która będzie pasować do sypialni i będzie w ulubionych kolorach. Jeśli bardzo ważne jest, by była określonego rodzaju np. flanelowa albo z kory, to trzeba to wziąć pod uwagę na równi z jej wyglądem i rozmiarami obleczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × dwa =