Jak upewnić się, że nasze produkty są transportowane i przechowywane higieniczne?

CategoriesBiznes i marketing

Jeśli jesteś producentem, są duże szanse, że martwisz się o utrzymanie bezpieczeństwa i higieny swoich produktów. W końcu konsumenci chcą wiedzieć, że ich żywność i leki nie są skażone szkodliwymi bakteriami lub patogenami. Ale nawet jeśli Twoje produkty są bezpieczne, mogą być niebezpieczne, jeśli nie pakujesz ich odpowiednio. Jeśli chodzi o opakowania, istnieje kilka różnych sposobów, aby to zrobić. Jednym z nich są palety fitosanitarne.

Czym są palety fitosanitarne?

Palety fitosanitarne nazywane są również paletami „zdrowia roślin”, co jest nawiązaniem do faktu, że są one wykorzystywane do wysyłki roślin i innych towarów rolnych. Palety te zostały poddane działaniu środków chemicznych, które mają na celu uniemożliwienie insektom zaatakowania ich podczas transportu i przechowywania. Te substancje chemiczne obejmują permetrynę (insektycyd pyretroidowy), spinosad (insektycyd spinosynowy) i chlorfenapyr (insektycyd pirylowy). Każdy z tych środków chemicznych może być stosowany przy użyciu różnych metod, ale wszystkie mają ten sam cel: zabicie owadów lub zniechęcenie ich do lądowania na powierzchni palety na wystarczająco długo, aby produkt dotarł bezpiecznie do miejsca przeznaczenia bez uszkodzenia przez owady, które lubią się nim żywić podczas podróży przez kanały wysyłkowe.

Sanityzacja po każdym użyciu

Po wyczyszczeniu palety należy ją zdezynfekować za pomocą zatwierdzonego chemicznego środka odkażającego lub obróbki cieplnej (pasteryzacji). Zabije to wszelkie bakterie, które mogły zostać wprowadzone podczas transportu lub przechowywania, jak również bakterie, które mogły zostać wprowadzone przez kontakt z człowiekiem w pewnym momencie procesu produkcyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia + czternaście =