Jak dbać o skórę latem?

CategoriesŻycie i człowiek

Lato to czas, kiedy nasza skóra w dużym stopniu narażona jest na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. W związku z tym faktem należy jej się szczególna ochrona i odpowiednia pielęgnacja. W jaki sposób zatem prawidłowo dbać o skórę i czy jedynie kosmetyki mogą zagwarantować jej dobry i zdrowy wygląd w tym okresie? Odpowiedzi na te pytania udzielimy właśnie w przedmiotowym artykule. 

Najważniejsze zasady dbania o skórę w czasie letnim

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, aby każdego dnia poddawać naszą skórę solidnemu oczyszczaniu. Jest to ważne z tego względu, że latem gruczoły łojowe skóry pracują zdecydowanie intensywniej, niż ma to miejsce w innych porach roku. Pojawiająca się na skórze tłusta warstwa przyciąga zanieczyszczenia, a w konsekwencji dochodzi do zapychania porów i powstawania zaskórników.

Kolejną istotną zasadą podczas pielęgnacji skóry latem jest używanie kremów z filtrem, które chronią przed niekorzystnym działaniem promieni UV. Ponadto warto pamiętać również o używaniu toników oraz kremów nawilżających, które zmniejszą ryzyko jej nadmiernego wysychania.

Czy tylko kosmetyki dają możliwość prawidłowej pielęgnacji skóry w sezonie letnim?

Odpowiedź na to pytanie jest przecząca. Dobór kosmetyków jest niezwykle istotny, jednak ważna jest również odpowiednia dieta. Przede wszystkim powinniśmy mieć na względzie fakt dostarczania do organizmu zalecanej ilości wody. Jeżeli nie przepadamy za samą wodą, możemy przygotowywać na jej bazie pyszne koktajle owocowe, które również będą pełniły funkcję nawadniającą. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − 15 =