Planszówki dla dorosłych – jakie gry powinny znaleźć się szafie każdego miłośnika takiej rozrywki?

CategoriesCzas wolny

Od kilku lat gry planszowe wracają do łask i stale zyskują na popularności. Grają nie tylko dzieci, ale też – a może przede wszystkim – osoby dorosłe. Od czego warto zacząć grę w planszówki?

Zabawy imprezowe

Niezwykle popularne są gry imprezowe, których zasady są bardzo proste. Można w nie grać większa grupa ludzi, a do tego zapewniają dużo śmiechu i dobrej zabawy. Do takich gier należy na przykład „Taboo”, czyli zabawa polegająca na naprowadzeniu swojej drużyny na odpowiednie hasło bez używania określonych wyrazów lub zakazanych zwrotów. W większej grupie idealnie sprawdzą się też „Tajniacy”, w których dwie drużyny starają się pomóc odgadnąć swojemu zespołowi hasło, przy użyciu ułatwiających zadanie kryptonimów. Dobra impreza nie może też obyć się bez „Kalamburów”, czyli zabawy, w której poszczególne drużyny odgadują hasło przedstawiane przez jednego z członków grupy. Jeśli interesują nas tego typu gry, to warto zajrzeć na witrynę https://mdrgry.com/pl/c/Gry-planszowe/19, znaleźć tam można szereg gier dla osób w niemalże każdym wieku.

Wstęp do świata dla zaawansowanych

Jeżeli chcemy spróbować czegoś bardziej skomplikowanego, zacząć można od „Carcassonne”. To gra, w której zawodnicy rozwijają tereny wokół miasta, a punkty zdobywa się za ich budowanie, rozwijanie dróg, pól czy zdobywanie klasztorów. Inną niezwykle popularną grą są „Osadnicy z Catanu”, w której gracze zmieniają się w osadników, a ich zadaniem jest budowa miast i dróg. „Wsiąść do pociągu” to z kolei zabawa, w której gracze zbierają karty z wagonami, a używają ich do budowy tras kolejowych, pokonywania tuneli i zajmowania określonych miast. W zależności od wybranej wersji przemierzamy różne kraje lub kontynenty. Te trzy propozycje, to gry które mają stosunkowo łatwe zasady, grać mogą osoby w różnym wieku, a dla wszystkich będzie to świetna zabawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × cztery =