Perfumy – jak je wybrać

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy z nas poszukuje perfum, które idealnie dopasują się do naszego charakteru oraz stylu życia. Wybór właściwego zapachu nie jest jednak prosty, wymaga dużo czasu i cierpliwości. Istotny jest nie tylko sam zapach, ale również to jak współgra on z naszym ciałem.

Jak wybrać odpowiednie perfumy?

Przed wyborem odpowiedniego zapachu warto poznać podstawowy podział, jeśli chodzi o zapachy. Najważniejsze jest to, aby zapach podkreślił naszą kobiecość, charyzmę oraz zmysłowość. Jakie zapachy mamy do wyboru?

Kwiatowe
Tutaj najpopularniejsze są fiołki, jaśmin, róże, ylang-ylang oraz kwiat pomarańczy. Perfumy mogą opierać się na jednej głównej nucie zapachowej lub całym bukiecie.

Owocowe
To przede wszystkim limonka, cytryna, mandarynka lub grapefruit. Zapachy tego typu są bardzo energetyczne, dobrze pobudzają oraz zapewniają uczucie świeżości. Tego typu nuty znajdziemy na przykład w perfumach Adidas. Ich próbki możecie sprawdzić tutaj https://neness.pl/perfumy/adidas.

Drzewne
Znajdziemy tutaj przede wszystkim nuty cedru, sandałowca, paczuli oraz gajowca. Wiele z nich oferują dostępne na https://neness.pl/perfumy/mexx perfumy Mexx. Zapachy drzewne znajdziemy przede wszystkim w perfumach męskich

Orientalne
Wyróżnia je egzotyczna oraz zmysłowa ciepła barwa. Znajdziemy tutaj wyciągi z żywic, piżma, wanilii oraz balsamów roślinnych.

Szyprowe
Ten zapach odpowiada za ciężkie oraz ziemiste nuty w perfumach. Ważną rolę odgrywa tutaj mech dębowy.

Pamiętajmy o tym, że każdy z zapachów posiada trzy nuty zapachowe, które są różne odczuwalne zależnie od natężenia. Dlatego po czasie może się wydawać, że zapach jest zupełnie inny niż na początku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym się różnią rowery elektryczne od standardowych modeli?
Czym się różnią rowery elektryczne od standardowych modeli?
Aktywność fizyczna odgrywa niezwykle ważną rolę w codziennym życiu, ponieważ pozwala zachować dobrą kondycję i właściwy stan zdrowia. Niestety pomimo […]
Wiosenne porządki – jak się do nich odpowiednio przygotować
Wiosenne porządki – jak się do nich odpowiednio przygotować
Wiosna to szczególny czas, kiedy nie tylko przyroda ponownie budzi się do życia, ale w ludziach także budzi się energia […]
Czy metoda Callana sprawdza się w nauce języka polskiego?
Czy metoda Callana sprawdza się w nauce języka polskiego?
Metoda Callana jest uważana za jedną ze skutecznych metod nauki języka obcego. Zasady są bardzo proste i wynikają z faktu […]
Ostatnie wpisy
Polecamy