Co można zbudować z drewna klejonego?

CategoriesPrzemysł i technika

Drewno klejone posiada wiele unikalnych właściwości, które powodują, że nadaje się z powodzeniem do różnych zastosowań. Do owych zalet można zaliczyć m.in. doskonałe pochłanianie hałasu i tłumienie wibracji (dobre właściwości akustyczne), odporność na ogień i chemię (zwłaszcza na sole), łatwość obróbki, wysoką estetykę oraz dobrą izolacyjność cieplną.

Uniwersalność daje ogromną przewagę nad konkurencją

Wymienione powyżej zalety drewna klejonego wpływają na jego dużą uniwersalność i możliwość wykorzystania w wielu konstrukcjach. Najpowszechniej stosuje się je do budowy więźb dachowych, różnych konstrukcji szkieletowych (o dużych rozpiętościach) oraz mostów. Równie często wykonuje się z niego nowoczesne wiaty garażowe. Ze względu na wspomniane walory estetyczne, drewno to sprawdzi się także jako element dekoracyjny.

Z kolei dzięki łatwości w obróbce nadaje się ono do tworzenia rozmaitych kształtów (np. dźwigarów, słupów lub rygli), które z powodu wytrzymałości tego materiału są w stanie przetrwać długie dziesięciolecia. Surowiec ten może być także wykorzystywany wszędzie tam, gdzie wymagana jest lekkość, a jednocześnie solidność konstrukcji i elegancki wygląd – np. do budowy pergoli, zadaszeń, ogrodów zimowych czy różnego rodzaju mostków rzecznych i kładek.

W ostatnich latach coraz bardziej powszechna stała się też budowa domu jednorodzinnego z wykorzystaniem drewna klejonego. Jeśli zależy nam na zamówieniu wybranej konstrukcji z tego materiału, powinniśmy zajrzeć na stronę tego oto sklepu: https://walkways4u.com/duze-konstrukcje-z-drewna-klejonego/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia + 17 =