Zasady weselnego dress code’u

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Poszukiwanie odpowiedniej kreacji na wesele to niełatwy proces. Występując w roli gościa, trzeba mieć na uwadze, że jest to wydarzenie w całości dedykowane młodej parze. Strój powinien być więc dobrany w taki sposób, by nie przyćmił wyglądu nowożeńców, a jednocześnie okazywał szacunek świeżo upieczonym małżonkom.

Podstawowe zasady 

Do niedawna zaprezentowanie się na weselu w białym i czarnym kolorze sukni było traktowane jako poważne faux pas. Biel bowiem uznawana była za kolor zarezerwowany wyłącznie dla Pani młodej, a kolor czarny kojarzył się z kolei ze smutkiem i żałobą. Aktualnie jednak coraz więcej osób odchodzi od tego zwyczaju lub nie przywiązuje do niego wagi. Zawsze warto jednak zasięgnąć opinii w tej kwestii od samej panny młodej.

Wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Bardzo istotne jest więc również, by kreacja gościa była dopasowana do powagi tej sytuacji. Wyzywające i krzykliwe stroje nie będą odpowiednim wyborem.

Propozycje weselnych kreacji dla kobiet

Najlepszym wyborem na ten wyjątkowy dzień będą eleganckie stroje w stonowanych kolorach. Ekskluzywne sukienki na wesele często urozmaicone są dodatkami w postaci koronek, czy delikatnie błyszczących ozdób, które dodają kobietom błysku i klasy. Warto więc poszukać tego typu odzieży, pamiętając jednocześnie o zachowaniu umiaru w świecących elementach.

Jednym z najlepszych rozwiązań będzie również wybór długiej sukienki, łączącej ze sobą elegancję i szyk oraz sprawiającej efektowne wrażenie. W przypadku tych krótszych, warto postawić na wyraźną i ciekawą fakturę oraz stonowane akcesoria uzupełniające kreację. Oryginalnym i coraz bardziej popularnym strojem w ostatnich czasach, wybieranym przez kobiety są kombinezony. Świetne wrażenie sprawiają zwłaszcza w pudrowo-różowej odsłonie, uzupełnione srebrnymi dodatkami i delikatnymi, wysokimi szpilkami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zadbać o wygodę swojego dziecka podczas codziennych zabaw?
Jak zadbać o wygodę swojego dziecka podczas codziennych zabaw?
Każdy rodzić choćby miesięcznego dziecka wie, że przesadne strojenie bobasa mija się z celem. Maluchy się szybko brudzą, a w […]
Jaki rodzaj alkoholu najlepiej sprawdzi się w roli prezentu?
Jaki rodzaj alkoholu najlepiej sprawdzi się w roli prezentu?
Alkohol należy do najczęściej i najchętniej kupowanych prezentów, jakimi obdarowuje się bliskich, znajomych i przyjaciół. Butelka dobrego alkoholu zawsze jest […]
Dlaczego każde zwierzę domowe powinno dostawać przysmaki?
Dlaczego każde zwierzę domowe powinno dostawać przysmaki?
Zwierzęta domowe to najlepsi i najwierniejsi przyjaciele człowieka. Dbamy o ich dobre samopoczucie, wyprowadzamy na spacery, gdy tego potrzebują, ale […]
Ostatnie wpisy
Polecamy