Zasady weselnego dress code’u

CategoriesŻycie i człowiek

Poszukiwanie odpowiedniej kreacji na wesele to niełatwy proces. Występując w roli gościa, trzeba mieć na uwadze, że jest to wydarzenie w całości dedykowane młodej parze. Strój powinien być więc dobrany w taki sposób, by nie przyćmił wyglądu nowożeńców, a jednocześnie okazywał szacunek świeżo upieczonym małżonkom.

Podstawowe zasady 

Do niedawna zaprezentowanie się na weselu w białym i czarnym kolorze sukni było traktowane jako poważne faux pas. Biel bowiem uznawana była za kolor zarezerwowany wyłącznie dla Pani młodej, a kolor czarny kojarzył się z kolei ze smutkiem i żałobą. Aktualnie jednak coraz więcej osób odchodzi od tego zwyczaju lub nie przywiązuje do niego wagi. Zawsze warto jednak zasięgnąć opinii w tej kwestii od samej panny młodej.

Wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Bardzo istotne jest więc również, by kreacja gościa była dopasowana do powagi tej sytuacji. Wyzywające i krzykliwe stroje nie będą odpowiednim wyborem.

Propozycje weselnych kreacji dla kobiet

Najlepszym wyborem na ten wyjątkowy dzień będą eleganckie stroje w stonowanych kolorach. Ekskluzywne sukienki na wesele często urozmaicone są dodatkami w postaci koronek, czy delikatnie błyszczących ozdób, które dodają kobietom błysku i klasy. Warto więc poszukać tego typu odzieży, pamiętając jednocześnie o zachowaniu umiaru w świecących elementach.

Jednym z najlepszych rozwiązań będzie również wybór długiej sukienki, łączącej ze sobą elegancję i szyk oraz sprawiającej efektowne wrażenie. W przypadku tych krótszych, warto postawić na wyraźną i ciekawą fakturę oraz stonowane akcesoria uzupełniające kreację. Oryginalnym i coraz bardziej popularnym strojem w ostatnich czasach, wybieranym przez kobiety są kombinezony. Świetne wrażenie sprawiają zwłaszcza w pudrowo-różowej odsłonie, uzupełnione srebrnymi dodatkami i delikatnymi, wysokimi szpilkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × cztery =