Obrazy Świętych – jak znaleźć na nie odpowiednie miejsce w domu?

CategoriesDom i wnętrze

Codzienną praktyką katolika jest odmawianie pacierza. Ciężko sobie zatem wyobrazić dom wierzącej rodziny bez przynajmniej jednego obrazu, do którego można się pomodlić. Dużą popularnością cieszą się wizerunki Świętych, jednak spora część osób decyduje się także na sceny z Biblii. Niezależnie od tego, na jaki obraz się zdecydujesz, ważne jest odpowiednie miejsce. Jak je wybrać?

Obraz dla rodziny

Jeśli jesteś zainteresowany ikonami świętych i chciałbyś taki obraz do domu, przede wszystkim zastanów się, która postać jest Ci najbliższa, dopiero potem skup się na miejscu. Nowoczesne wnętrza nie zawsze na pierwszy rzut oka komponują się z tego typu obrazami. Jeśli jednak dobrze poszukasz, na pewno znajdziesz coś odpowiedniego. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że celem posiadania tego typu malowideł w domu nie są walory estetyczne, ale religijne.

Wybierając odpowiedni obszar mieszkania, zastanów się, gdzie zwykle spędzasz czas na modlitwie i rozważaniach. Jeśli jest to sypialnia, to tam znajdź odpowiednie stanowisko. Nie musi to być ściana, ale np. komoda lub szafka nocna. Ustaw obraz w ramce, obok możesz trzymać różaniec i Biblię, aby zawsze je mieć pod ręką.

A może masz w zwyczaju odmawiać pacierz wspólnie z rodziną w salonie? Wówczas tam będzie najodpowiedniejsze miejsce. Ciekawa ikona nad kanapą lub stolik obok fotela, na którym można ustawić tego typu dzieło sakralne, na pewno się sprawdzi.

Obraz do pokoju dziecięcego

W pokoju dziecięcym także warto pamiętać o odpowiednim obrazie. Dobrze, jeśli jest umieszczony w pobliżu łóżka. Podczas wieczornej modlitwy maluch będzie mógł się do niego zwracać. Warto także wybrać Świętego, który będzie bliski sercu dziecka, np. Stanisława Kostkę lub wizerunek Anioła Świętego, przy którym dzieci czują się bezpiecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem − trzy =