Basen – w jaki sposób o niego dbać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Baseny w ogrodach z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Nic dziwnego, miesiące letnie są gorące, a schłodzenie się w zimnej wodzie przynosi ulgę. Basen ogrodowy to świetny pomysł na zapewnienie rozrywki najmłodszym, ale dorośli równie chętnie z nich korzystają.

O czym pamiętać, dbając o basen?

Jedną z podstawowych rzeczy, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę, jeszcze zanim zaczniemy korzystać z basenu, jest kwestia doboru odpowiedniego podłoża. Powierzchnia, na której zamierzamy postawić basen, powinna być płaska, twarda, może być to zarówno trawnik, jak i beton. Co ważne, zwróć uwagę, czy nie ma tam ostrych przedmiotów, np. kamyków czy szkieł. Aby odseparować dno basenu od powierzchni, warto kupić matę, na której postawimy basen. Sprawi to jednocześnie, że ochrona zwiększy się ochrona dolnej części basenu.

Basen to przede wszystkim woda. Jak zadbać, aby była czysta? Filtry i pompy zdecydowanie wpłyną na jakość wody, ale czymś, o czym należy bezwzględnie pamiętać, jest chlor. Można go kupić w formie rozpuszczalnych tabletek. W celu ułatwienia rozprowadzenia go równomiernie w wodzie, warto również zaopatrzyć się w urządzenie, które ułatwia jego aplikację. Z kolei aby zmierzyć, czy do naszego basenu zaaplikowaliśmy odpowiednią ilość chloru, należy kupić miernik. Oczywiście regularne czyszczenie basenu, zasłanianie go na noc oraz chowanie na zimę również są bardzo ważne. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój basen pozostaje czysty, zaopatrz się w automatyczny odkurzacz basenowy, który bardzo ułatwi Ci sprzątanie. Możesz go nabyć na stronie https://zodiacpolska.pl/products/automatyczny-odkurzacz-basenowy/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto rozważyć skorzystanie z usług biura podatkowego?
Dlaczego warto rozważyć skorzystanie z usług biura podatkowego?
Biura podatkowe to świetny sposób na to, aby Twoje podatki były zrobione dobrze. Posiadają one zasoby, które zapewnią, że otrzymasz […]
Jakie dostępne typy sokowirówek wyróżniamy?
Jakie dostępne typy sokowirówek wyróżniamy?
Zakup sokowirówki to poważna decyzja. Inwestujesz w coś, co prawdopodobnie będzie z tobą przez lata, więc ważne jest, aby wybrać […]
Ubrania dla dziewczynek czyli jak je łączyć?
Ubrania dla dziewczynek czyli jak je łączyć?
O tym, że wiele dziewczynek wyrasta na małe modnisie, wiadomo nie od dzisiaj. Niektóre z mam głowią się zatem, jak […]
Ostatnie wpisy
Polecamy