Co nada tarasowi więcej przestrzeni?

CategoriesDom i wnętrze

Aranżacja wnętrz zawsze wymaga pewnego wyczucia. Bez niego bardzo łatwo zagracić miejsce lub sprawić, że pomieszczenie staje się kompletnie niefunkcjonalne. Dokładnie tak samo jest w przypadku tarasu. Aby uzyskać wrażenie większej, bardziej otwartej przestrzeni, warto pamiętać o kilku rzeczach.

Czasami mniej znaczy więcej

Przede wszystkim, unikajmy nadmiaru ozdób. Figurki, lampki, dekoracje, lampiony, meble tarasowe – jeżeli nie zachowamy umiaru, nawet najbardziej przestronny taras będzie sprawiał wrażenie dużo mniejszego, niż jest w rzeczywistości. Urządzając taras, warto postawić na ładne, zielone rośliny, dobrze rozmieszczone oświetlenie, które sprawi, że wieczory na zewnątrz będą dużo przyjemniejsze i proste meble, które ułatwią spotkania z rodziną, znajomymi i przyjaciółmi. Donice z włókna szklanego idealnie sprawdzą się przy bardziej nowoczesnych aranżacjach. Są one doskonałą oprawą dla wielu gatunków roślin, a przy tym można je znaleźć w wielu rozmiarach, co pozwoli na dopasowanie ich do konkretnego tarasu. Latarenki lub lampiony pomogą w stworzeniu odpowiedniego klimatu, bez zajmowania dużej ilości przestrzeni.

Aby taras wydawał się bardziej przestronny, warto zaaranżować go w sposób niesymetryczny, np. poprzez ustawienie mebli po jednej jego stronie, a po drugiej umieszczenie tylko kilku doniczek z roślinami. W ten sposób, całość będzie wydawała się większa i bardziej otwarta. Unikajmy ustawiania dużych elementów blisko siebie – wówczas aranżacja może wyglądać dość przytłaczająco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − szesnaście =