Czym charakteryzuje się styl loftowy w mieszkaniu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl loftowy to podejście do projektowania wnętrz, które czerpie z przestrzeni przemysłowych. Charakteryzują go odsłonięte belki, wysokie sufity, betonowe podłogi i surowe materiały. Jest to popularny wybór dla tych, którzy chcą stworzyć przestrzeń, która przywołuje nostalgię lub daje złudzenie mieszkania na poddaszu.

Styl loftowy może być stosowany w mieszkaniach o każdym kształcie i wielkości. Jednak najlepiej sprawdza się w dużych przestrzeniach z wysokimi sufitami, które zostały podzielone na wiele pokoi. Wyzwaniem jest skoordynowanie różnych elementów mieszkania, tak aby nie sprawiało ono wrażenia zbyt zajętego lub rozczłonkowanego. Oto kilka wskazówek, jak zastosować styl loftowy w swoim domu:

Używaj neutralnych kolorów i tekstyliów

Aby uniknąć bałaganu w mieszkaniu, trzymaj się neutralnych kolorów, takich jak biały, czarny, szary i brązowy. Użyj tekstyliów, takich jak skóra i zamsz na kanapach i krzesłach, zamiast wzorzystych tkanin, takich jak kwiaty lub kratki.

Włącz elementy przemysłowe

Aby uzyskać dodatkowe zainteresowanie wizualne w swoim domu, włącz elementy przemysłowe, takie jak odsłonięte rury i belki do schematu projektowania wnętrz. Elementy te pomogą również połączyć wizualnie różne obszary pomieszczenia, tak aby nie sprawiały wrażenia oddzielnych przestrzeni w jednym pomieszczeniu.

Jeśli chcesz zmienić wystrój swojego mieszkania to, firma remontowa Warszawa Mokotów, jest miastem gdzie wielu specjalistów świadczy usługi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Do czego może być wykorzystana siara bydlęca?
Do czego może być wykorzystana siara bydlęca?
Siara bydlęca to płyn, który jest wydzielany przez gruczoły mleczne różnych ssaków – np. krów lub owiec. Pojawia się zawsze […]
Jak często serwisować kosiarkę?
Jak często serwisować kosiarkę?
Sezon wiosenny i letni za pasem, a to oznacza że już pora na serwis kosiarek. Koniec zimy i przedwiośnie to […]
W jaki sposób projektuje się niezawodną oponę?
W jaki sposób projektuje się niezawodną oponę?
Jeszcze kilkanaście lat temu większość kierowców wybierało opony całoroczne. Dzisiaj nikt już nie wyobraża sobie nie zmienić opon z letnich […]
Ostatnie wpisy
Polecamy