Czym charakteryzuje się styl loftowy w mieszkaniu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl loftowy to podejście do projektowania wnętrz, które czerpie z przestrzeni przemysłowych. Charakteryzują go odsłonięte belki, wysokie sufity, betonowe podłogi i surowe materiały. Jest to popularny wybór dla tych, którzy chcą stworzyć przestrzeń, która przywołuje nostalgię lub daje złudzenie mieszkania na poddaszu.

Styl loftowy może być stosowany w mieszkaniach o każdym kształcie i wielkości. Jednak najlepiej sprawdza się w dużych przestrzeniach z wysokimi sufitami, które zostały podzielone na wiele pokoi. Wyzwaniem jest skoordynowanie różnych elementów mieszkania, tak aby nie sprawiało ono wrażenia zbyt zajętego lub rozczłonkowanego. Oto kilka wskazówek, jak zastosować styl loftowy w swoim domu:

Używaj neutralnych kolorów i tekstyliów

Aby uniknąć bałaganu w mieszkaniu, trzymaj się neutralnych kolorów, takich jak biały, czarny, szary i brązowy. Użyj tekstyliów, takich jak skóra i zamsz na kanapach i krzesłach, zamiast wzorzystych tkanin, takich jak kwiaty lub kratki.

Włącz elementy przemysłowe

Aby uzyskać dodatkowe zainteresowanie wizualne w swoim domu, włącz elementy przemysłowe, takie jak odsłonięte rury i belki do schematu projektowania wnętrz. Elementy te pomogą również połączyć wizualnie różne obszary pomieszczenia, tak aby nie sprawiały wrażenia oddzielnych przestrzeni w jednym pomieszczeniu.

Jeśli chcesz zmienić wystrój swojego mieszkania to, firma remontowa Warszawa Mokotów, jest miastem gdzie wielu specjalistów świadczy usługi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Higiena jamy ustnej – jak dbać o implanty?
Higiena jamy ustnej – jak dbać o implanty?
Implanty zębowe to obecnie najlepsza metoda, dzięki której wypełnimy luki po utraconych zębach. Są wyjątkowo wytrzymałe (wystarczają nawet na kilkanaście […]
Sprawdzarki cen – czy są potrzebne w sklepach?
Sprawdzarki cen – czy są potrzebne w sklepach?
Sprawdzarka cen to specyficzny rodzaj sprzętu elektronicznego wykorzystywanego często w sklepach wielkopowierzchniowych, czyli super- i hipermarketach. Wyróżnia się przede wszystkim […]
Kontrola zużywanej energii w domu – jak to robić?
Kontrola zużywanej energii w domu – jak to robić?
Wielu z nas dokłada wszelkich starań, by straty energii cieplnej wykorzystywanej do ogrzewania budynku były jak najmniejsze. Aby zapobiec temu […]
Ostatnie wpisy
Polecamy