Nietrzymanie moczu – jak sobie z tym radzić?

CategoriesZdrowie i forma

Problem nietrzymania moczu dotyczy nawet 20 proc. kobiet między 40 a 60 rokiem życia. Znacznie mniej zagrożeni są mężczyźni, jednak w dojrzałym wieku, ich również nie omija ta krępująca przypadłość. Co można zrobić, żeby podnieść swój komfort, zmagając się z nietrzymaniem moczu?

Różne rodzaje, ten sam problem

Mimowolne oddawanie moczu może mieć różną intensywność oraz być spowodowane przez odmienne czynniki. Często można się spotkać choćby z określeniem wysiłkowego oddawania moczu, kiedy niewielkie porcje moczu wydostają się z pęcherza podczas aktywności fizycznej czy kaszlu. Jest to spowodowane osłabionymi mięśniami dna miednicy i zdarza się, że towarzyszy kobietom po porodach. Ratunkiem mogą być wówczas odpowiednie ćwiczenia wzmacniające te mięśnie, lecz nie zawsze dają one gwarancję zupełnego zlikwidowania objawów. Bez względu na powód i intensywność nietrzymania moczu, zawsze należy skontaktować się z lekarzem, który sprawdzi przyczynę problemu.

Zabezpiecz swoją odzież i poczuj się świeżo

Mimo porady lekarskiej i wdrożonego, zaleconego przez specjalistę postępowania, nietrzymanie moczu, może nie ustąpić. Co więcej, wraz z wiekiem prawdopodobnie będzie się nasilać. Należy wówczas pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu swojej odzieży i bielizny przed krępującymi sytuacjami. Dobrym wyborem będą tutaj wszelkie wkładki, które sprawdzą się jednak przy dość skąpym popuszczaniu. W innych przypadkach, warto sprawdzić takie majtki chłonne: https://pharmamed24.pl/pl/c/Majtki-chlonne-wciagane/17. Dzięki nim można poczuć się świeżo i pewnie w każdej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − dwa =