Jak wybrać zaproszenia na ślub?

CategoriesŻycie i człowiek

W toku przygotowań do ślubu jednym z punktów do którego trzeba podejść bardzo poważnie są zaproszenia na wesele oraz samą ceremonię. Należy podejść do tego ze starannością i w przemyślany sposób, bowiem stanowi to niejako wizytówkę całego wydarzenia. Jak postępować by wszystko poszło zgodnie z planem?

Pierwsze decyzje

Z reguły do ich przygotowania zabieramy się na kilka miesięcy przed ślubem, gdy mamy już ustaloną listę gości. Nie ma co odwlekać tego na ostatnią chwilę, zwłaszcza, że samo dostarczenie zaproszeń też bywa czasochłonnym procesem. Jedną z podstawowych kwestii jest to czy chcemy przygotować je ręcznie czy zamówić gotowe. W tym pierwszym przypadku trzeba znaleźć ładną bazę i pamiętać o oryginalności – mogą to być ciekawe dodatki w postaci koronek, wstążek czy perełek. Jest to jednak czasochłonne, więc przeważnie lepiej zdecydować się na ich zamówienie. Można nadać im unikalny charakter na przykład poprzez pieczątkę na kopercie z inicjałami Pary Młodej.

Czym kierować się przy wyborze?

Jednym z kluczowych wyborów jest kolorystyka, która może być dopasowana pod kątem dekoracji weselnych lub sukni Panny Młodej, a jeśli decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły to można się z powodzeniem kierować porą roku. Lato będzie zatem odpowiednie dla zaproszeń ślubnych żółtych, a zimą lepiej zdecydować się na niebieskie odcienie. Ważna jest również sama czcionka, która powinna być ozdobna. Warto zdecydować się natomiast na drukowaną wiadomość, bowiem pisana ręcznie może się okazać dla niektórych osób nieczytelna.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 2 =