Małe mieszkanie – jak funkcjonalnie je urządzić

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli urządzasz mieszkanie o małym metrażu, musisz wziąć pod uwagę różne rozwiązania, które pomogą ci urządzić swoje gniazdko w sposób możliwie jak najbardziej funkcjonalny. Rozejrzyj się – istnieje coraz więcej świetnych rozwiązań technicznych i wizualnych powiększających przestrzeń użytkową w mieszkaniu i to nie tylko optycznie. W końcu ktoś kiedyś skonstruował pianino, bo większość miłośników muzyki nie mogła zmieścić fortepianu do swojego małego mieszkanka.

Niezbędne elementy

Oprócz wielu pomysłów technicznych i aranżacyjnych związanych z umeblowaniem, takich jak zabudowa wnętrz, składane łóżka czy nieco już zapomniane półkotapczany lub kuchenny składany blat przymocowany do ściany można zastosować rozwiązania już na etapie wykończenia wnętrza.

Podstawą dobrego wykorzystania przestrzeni na małej powierzchni są drzwi przesuwne. Ważne, by nie poprzestać na półśrodkach i zamiast fruwającej harmonijki zamontować we wnętrzu coś bardziej solidnego, na przykład drzwi przesuwne ze stali.

Bardzo dobrze w małych wnętrzach sprawdzą się drzwi przesuwne dwuskrzydłowe. Wystarczy, że otwór drzwiowy umieścisz 45 cm od ściany – to wystarczająca ilość miejsca na wąskie drzwi dwuskrzydłowe. Efekt (dodajmy, że przy okazji bardzo elegancki) będzie taki jak tu: https://www.reno-reno.pl/drzwi-przesuwne-dwuskrzydlowe/.

Możesz też w szerszym otworze przylegającym do ściany zastosować drzwi naprzemienne i wchodzić do pomieszczenia przez otwartą połówkę. Dzięki nim zlikwidujesz i zaaranżujesz wiele martwych pól, a dodatkowo zyskasz bardzo funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co sprawdzić przed wysyłką paczki za granicę?
Co sprawdzić przed wysyłką paczki za granicę?
Jeśli mamy rodzinę bądź znajomych za granicą, czasami jest potrzeba, by coś do nich wysłać. Mogą to być na przykład […]
Jak zabrać się za przeprowadzkę?
Jak zabrać się za przeprowadzkę?
Przeprowadzka może wzbudzać bardzo różne, a wręcz skrajne emocje. Niektórzy będą cieszyć się na myśl o nowym domu, czy też […]
Gdzie i kiedy przydadzą się metalowe barierki?
Gdzie i kiedy przydadzą się metalowe barierki?
Bezpieczeństwo na drodze to kwestia, którą należy uwzględnić już na etapie projektowania, uwzględniając potrzeby kierowców, rowerzystów i pieszych. Niestety, ograniczona […]
Ostatnie wpisy
Polecamy