Małe mieszkanie – jak funkcjonalnie je urządzić

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli urządzasz mieszkanie o małym metrażu, musisz wziąć pod uwagę różne rozwiązania, które pomogą ci urządzić swoje gniazdko w sposób możliwie jak najbardziej funkcjonalny. Rozejrzyj się – istnieje coraz więcej świetnych rozwiązań technicznych i wizualnych powiększających przestrzeń użytkową w mieszkaniu i to nie tylko optycznie. W końcu ktoś kiedyś skonstruował pianino, bo większość miłośników muzyki nie mogła zmieścić fortepianu do swojego małego mieszkanka.

Niezbędne elementy

Oprócz wielu pomysłów technicznych i aranżacyjnych związanych z umeblowaniem, takich jak zabudowa wnętrz, składane łóżka czy nieco już zapomniane półkotapczany lub kuchenny składany blat przymocowany do ściany można zastosować rozwiązania już na etapie wykończenia wnętrza.

Podstawą dobrego wykorzystania przestrzeni na małej powierzchni są drzwi przesuwne. Ważne, by nie poprzestać na półśrodkach i zamiast fruwającej harmonijki zamontować we wnętrzu coś bardziej solidnego, na przykład drzwi przesuwne ze stali.

Bardzo dobrze w małych wnętrzach sprawdzą się drzwi przesuwne dwuskrzydłowe. Wystarczy, że otwór drzwiowy umieścisz 45 cm od ściany – to wystarczająca ilość miejsca na wąskie drzwi dwuskrzydłowe. Efekt (dodajmy, że przy okazji bardzo elegancki) będzie taki jak tu: https://www.reno-reno.pl/drzwi-przesuwne-dwuskrzydlowe/.

Możesz też w szerszym otworze przylegającym do ściany zastosować drzwi naprzemienne i wchodzić do pomieszczenia przez otwartą połówkę. Dzięki nim zlikwidujesz i zaaranżujesz wiele martwych pól, a dodatkowo zyskasz bardzo funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Obowiązkowe lektury dla każdego katolika – co warto przeczytać?
Obowiązkowe lektury dla każdego katolika – co warto przeczytać?
Dla każdego katolika najważniejsza powinna być Biblia, ale to nie oznacza, że katolik nie może rozwijać się i wzrastać w […]
Jakimi narzędziami operują osoby pracujące w branży budowlanej?
Jakimi narzędziami operują osoby pracujące w branży budowlanej?
Branża budowlana korzysta z profesjonalnych urządzeń, które pozwalają na osiągnięcie zamierzonych efektów w krótkim czasie. Wydajne sprzęty sprawiają, że wykończenie […]
Zakupy spożywcze online – jak to wygląda krok po kroku?
Zakupy spożywcze online – jak to wygląda krok po kroku?
Robienie zakupów w Internecie stało się jeszcze bardziej popularne w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Użytkownicy wybierają tę formę zakupów już […]
Ostatnie wpisy
Polecamy