Gry planszowe dla dorosłych

CategoriesCzas wolnyOtagowano ,

Gry planszowe dla dorosłych można podzielić na kilka rodzajów, jednak dla każdego z nich wspólne jest jedno: najwięcej przyjemności będą czerpać z gry osoby dorosłe. Poruszone zagadnienia, zadania do wykonania czy zawarty humor ma trafiać przede wszystkim do pełnoletnich.

1. Gry erotyczne

Ich cel jest oczywisty: podgrzanie atmosfery w sypialni, a schemat budowy czy samej gry niezwykle prosty. Pionki poruszają się po planszy zgodnie z ilością wyrzuconych kostek. Niemal zawsze wyróżnione pola wiążą się z koniecznością wylosowania karty z zadaniem. Nierzadko towarzyszą im inne gadżety, którymi mogą być masażery, pisaki z czekoladą czy zabawki z kategorii SM.

2. Gry planszowe dla par

Przeznaczone są dla osób pozostających w związkach. Poruszanie się po planszy ponownie wiąże się z pewnymi zadaniami lub pytaniami. Partnerzy mogą grać przeciwko sobie lub przeciwko innym parom. Zadania w tych grach bazują na innych popularnych schematach zabaw towarzyskich, np. kalamburach.

3. Związane z dorosłym życiem

W tego typu grach planszowych życie dorosłego przedstawione jest w sposób absurdalny. Wyścisz pionkami po planszy może prowadzić do „przeżycia” na nowo życia – do bogactwa lub bankructwa i porażki życiowej prowadząc. Może również dotyczyć życia zawodowego, np. pracy w korporacji, który to pomysł trafi szczególnie do obeznanych w nomenklaturze stosowanej w ogromnych korpo.

4. Alkoholowe

Alkoholowy Chińczyk czy The Lord of The Drinks to pretekst do picia. Zadania z kart lub umieszczone bezpośrednio na planszy określają ilość i rodzaj, a także sposób wypicia alkoholu. To pozycja świetna na każdą imprezę w pełnoletnim gronie.

Wybierając grę planszową dla dorosłych trzeba mieć na uwadze jedno: rzadko kiedy jej prawdziwym celem jest bycie pierwszym na linii mety. To sama gra ma dostarczać najwięcej radości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − 14 =