Kitesurfing – jak zacząć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sporty wodne z reguły wymagają bardzo dobrej kondycji i tężyzny fizycznej. Ale jest jeden z nich, który może wykonywać każdy, kto jest aktywny fizycznie – to kitesurfing. Siłownia, fitness, jazda na rowerze czy bieganie to bardzo dobre przygotowanie do rozpoczęcia tego rodzaju sportu wodnego, natomiast warunkiem koniecznym jest umiejętność pływania.

Kiedy już wiesz, że jesteś gotowy zmierzyć się z nową przygodą musisz zaopatrzyć się w odpowiedni strój sportowy oraz niezbędne sprzęty, tj. deskę (dostosowaną do ciebie), latawiec (odpowiednio dobrany do stopnia zaawansowania, wagi i wzrostu) i uprząż. Sprzęt do kitesurfingu możesz także pożyczyć na miejscu w certyfikowanej szkole pływania, której wybór będzie kolejnym etapem rozpoczęcia twojej przygody z kiteboardingiem. Nie musisz w tym celu udać się nad morze (np. na Hel), gdyż takie kursy z powodzeniem prowadzone są także nad jeziorami (np. nad Jeziorem Goczałkowickim na Śląsku czy Bagry w Krakowie). Ważne, aby szkoła oraz pracujący w niej instruktorzy posiadali certyfikaty międzynarodowej organizacji kitesurfingowej IKO (International Kiteboarding Organization), wtedy masz pewność, że uczyć cię będą profesjonaliści.

Kurs rozpoczyna się od poznania podstawowych technik, których najpierw uczymy się na lądzie – instruktor pomaga dobrać odpowiedni sprzęt, jeśli go jeszcze nie mamy oraz uczy technik trzymania i sterowania latawcem. Następnym etapem jest szkolenie na wodzie, gdzie oprócz zakładania deski i zapinania sprzętu kursant poznaje zasady startowania i pływania z wykorzystaniem sprzętu. Kitesurfing jako bardzo łatwy sport to gwarancja, że już po kilku godzinach nauki jesteśmy w stanie samodzielnie pływać na desce z wykorzystaniem latawca. Wtedy poczujemy prawdziwą adrenalinę, wolność a także wiatr we włosach i bryzę na twarzy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ochrona w czasie eventu – czy jest potrzebna?
Ochrona w czasie eventu – czy jest potrzebna?
Każde wydarzenie, zwłaszcza o większym zakresie, powinno zostać objęte ochroną. Zapewnienie właściwej ochrony podczas wydarzeń i eventów jest także uregulowane […]
Kobieca odzież na lato
Kobieca odzież na lato
Lato to pora roku, kiedy każda z pań chce podkreślić swoje atuty i prezentować się kobieco. To idealny czas na […]
Jakie korzyści płyną z użytkowania zaworów elektromagnetycznych?
Jakie korzyści płyną z użytkowania zaworów elektromagnetycznych?
W różnorodnych instalacjach hydraulicznych i wielu innych niezwykle istotną rolę odgrywają zawory. Do niedawna wykorzystywano wyłącznie tradycyjne zawory, które dzielą […]
Ostatnie wpisy
Polecamy