Jakie są etapy zakładania ogrodów?

CategoriesDom i otoczenie

Zbieranie informacji

Zanim zaczniesz, zbierz jak najwięcej informacji. Dowiedz się o klimacie, warunkach glebowych i roślinach występujących w Twojej okolicy. Jeśli zakładasz nowy ogród, sprawdź, jak przygotować glebę i wybrać rośliny rodzime dla danego obszaru.

Wybierz rośliny

Kiedy już wiesz, jaki rodzaj ogrodu chcesz stworzyć, czas wybrać rośliny. Porozmawiaj z lokalnymi szkółkami o ich opcjach wyboru i o tym, jakie rodzaje roślin byłyby najlepsze dla Twojej okolicy. Przed posadzeniem roślin na podwórku lub w ogrodzie upewnij się, że żadna z nich nie jest gatunkiem inwazyjnym lub nie zawiera toksycznych substancji chemicznych.

Przygotowanie gleby

W razie potrzeby przygotuj glebę do sadzenia, uprawiając ją tak, aby była gładka i równa. Przed rozpoczęciem sadzenia użyj kompostu lub nawozu, aby dodać do gleby składniki odżywcze, dzięki czemu rośliny będą miały wszystko, czego potrzebują od samego początku. Możesz także dodać herbatę kompostową lub organiczne pestycydy podczas przygotowywania gleby, jeśli szkodniki stanowią problem w Twojej okolicy.

Sadzenie nasion lub sadzonek

Gdy gleba jest już przygotowana i gotowa do sadzenia, czas zacząć! Jeśli zaczynasz od nasion, zasiej je zgodnie z instrukcją na opakowaniu (zazwyczaj na głębokość około 0,5 cm), a następnie delikatnie podlej.

Jeśli szukasz pomocy w temacie ogrodnictwa, to koniecznie sprawdź stronę internetową: http://www.aloesogrody.pl/oferta/zakladanie-ogrodow/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 1 =