Grzałki elektryczne – pomoc w wyborze właściwego modelu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W wielu układach i urządzeniach grzałki elektryczne to istotne elementy, bez których niemożliwe byłoby prawidłowe funkcjonowanie. Wykorzystuje się je między innymi do podgrzewania wody, a także innych typów mediów. Poniżej wskazujemy na kluczowe cechy konstrukcyjne grzałek, w oparciu o które należy je wybierać.

Moc grzałki – i inne ważne sprawy 

Podstawową sprawą jest moc, z którą dana grzałka pracuje. Typowe urządzenia nadają się do pracy z mocą 4,5 kW – 6 kW – 10 kW. Moc grzałki należy dopasować między innymi do rozmiaru zbiornika, który będzie obsługiwać oraz zamierzonej częstotliwości jego wykorzystania. 

Grzałki elektryczne posiadają w konstrukcji między innymi kapilary, pełniące dwie kluczowe funkcje. Ułatwiają montaż elementów zabezpieczających oraz zapewniają maksymalnie precyzyjne odczyty. 

Ponieważ w wielu grzałkach dochodzi do niepotrzebnego nagrzewania elementów przyłączeniowych, warto w trakcie zakupów zwrócić uwagę na obecność zabezpieczeń przeciwdziałających temu zjawisku. Świetnym rozwiązaniem będą grzałki z wydłużoną strefą martwą, która przeciwdziała niepotrzebnemu nagrzewaniu. Zwiększa tym samym żywotność urządzenia jak i całego układu.

Grzałki dopasowane do instalacji – czyli jakie?

Osoby zainteresowane grzałkami elektrycznymi powinny przyjrzeć się, czy w dostępnych modelach zastosowano termostat. Pozwoli on na precyzyjne ustalenie docelowego poziomu temperatury (od 30 do nawet 120 stopni C). Warto też w trakcie zakupów przyjrzeć się rodzajowi zastosowanego gwintu. Najczęściej jego średnica wynosi 5/4″ lub 6/4″. Warto też zwrócić uwagę na zasilanie, którego napięcie wynosi najczęściej 400 V.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zaaranżować ścianę w domu lub w firmie
Zaaranżować ścianę w domu lub w firmie
Przy urządzaniu nowego domu czy mieszkania, odświeżaniu i remoncie starego lub wyzbyciu się nudy w wyglądzie pomieszczenia, kluczowe są, nie […]
Gdzie zamówić pendrive z logo o wybranym kształcie?
Gdzie zamówić pendrive z logo o wybranym kształcie?
Pendrive od dłuższego czasu są uznawane za świetny gadżet reklamowy, który może być wykorzystywany do promocji firmy czy przedsiębiorstwa. Ważne […]
W jakich miejscach można spotkać odbojnice – do czego one służą?
W jakich miejscach można spotkać odbojnice – do czego one służą?
Odbojnice to konstrukcje wykonane z wytrzymałej stali (ocynkowanej ogniowo bądź galwanicznie), które znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle. Zazwyczaj przyjmują formę […]
Ostatnie wpisy
Polecamy