Grzałki elektryczne – pomoc w wyborze właściwego modelu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W wielu układach i urządzeniach grzałki elektryczne to istotne elementy, bez których niemożliwe byłoby prawidłowe funkcjonowanie. Wykorzystuje się je między innymi do podgrzewania wody, a także innych typów mediów. Poniżej wskazujemy na kluczowe cechy konstrukcyjne grzałek, w oparciu o które należy je wybierać.

Moc grzałki – i inne ważne sprawy 

Podstawową sprawą jest moc, z którą dana grzałka pracuje. Typowe urządzenia nadają się do pracy z mocą 4,5 kW – 6 kW – 10 kW. Moc grzałki należy dopasować między innymi do rozmiaru zbiornika, który będzie obsługiwać oraz zamierzonej częstotliwości jego wykorzystania. 

Grzałki elektryczne posiadają w konstrukcji między innymi kapilary, pełniące dwie kluczowe funkcje. Ułatwiają montaż elementów zabezpieczających oraz zapewniają maksymalnie precyzyjne odczyty. 

Ponieważ w wielu grzałkach dochodzi do niepotrzebnego nagrzewania elementów przyłączeniowych, warto w trakcie zakupów zwrócić uwagę na obecność zabezpieczeń przeciwdziałających temu zjawisku. Świetnym rozwiązaniem będą grzałki z wydłużoną strefą martwą, która przeciwdziała niepotrzebnemu nagrzewaniu. Zwiększa tym samym żywotność urządzenia jak i całego układu.

Grzałki dopasowane do instalacji – czyli jakie?

Osoby zainteresowane grzałkami elektrycznymi powinny przyjrzeć się, czy w dostępnych modelach zastosowano termostat. Pozwoli on na precyzyjne ustalenie docelowego poziomu temperatury (od 30 do nawet 120 stopni C). Warto też w trakcie zakupów przyjrzeć się rodzajowi zastosowanego gwintu. Najczęściej jego średnica wynosi 5/4″ lub 6/4″. Warto też zwrócić uwagę na zasilanie, którego napięcie wynosi najczęściej 400 V.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sprzęt treningowy, który warto nabyć do swojego domu
Sprzęt treningowy, który warto nabyć do swojego domu
Ostatni rok pokazał nam, że poza siłownią, na którą wiele osób uwielbia chodzić, warto mieć jakiś plan awaryjny. Niestety, póki […]
Jak oryginalnie urządzić salon?
Jak oryginalnie urządzić salon?
Wiele osób staje przed dylematem dotyczącym ciekawej aranżacji powierzchni, gdzie spędza się najwięcej czasu podczas dnia. Mowa tu o salonie […]
Współczesne metody oczyszczania ścieków
Współczesne metody oczyszczania ścieków
Coraz więcej osób w różnym wieku decyduje się na budowę domu jednorodzinnego. Jest to poniekąd podyktowane dość wysokimi cenami zakupu […]
Ostatnie wpisy
Polecamy