Urządzenia przydatne firmom logistycznym

CategoriesPrzemysł i technika

Współczesna logistyka wymaga od firm tego, by działały sprawnie oraz skutecznie. . Oznacza to konieczność szybkiego wykorzystywania nowinek technicznych oraz ich wdrażania w procesie logistycznym. Jeśli przedsiębiorstwo ma funkcjonować wydajnie, a koszty jego działania mają być możliwie jak najniższe, powinno korzystać przynajmniej z dwóch już sprawdzonych na tym polu rozwiązań.

Radiowa identyfikacja automatyczna

Fabryki oraz centra logistyczne są miejscami, gdzie ilość wjeżdżających oraz wyjeżdżających pojazdów potrafi przytłoczyć. Dodatkowo każdy z kierowców chciałby ładunek odebrać jak najszybciej i ruszyć w dalszą drogę. Sterowanie tym ogromnym przepływem przez ludzi jest mocno kłopotliwe, przeważnie powoduje zamieszanie i jest powodem popełniania wielu błędów.

Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi automatyka oparta na identyfikacji radiowej pojazdów. Dane pojazdu, który zmierza do naszej fabryki są zaczytane na karcie RFID, która jest przylepiona do szyby samochodu. Kiedy pojazd wjeżdża na dany obszar, informacje są zaczytywane przez antenę, a informacja o rampie załadunkowej i godzinie załadunku przesyłane do kierowcy.

Lokalizatory GPS

Jest to obecnie podstawa nowoczesnej logistyki. Auta na trasie często zaliczają kilka punktów załadunkowych i rozładunkowych, na których dodatkowo mają wyznaczone „okna” na rampach. Znajomość pozycji danego pojazdu pozwala na szybką reakcję i kontakt z dostawcą/odbiorcą, na wypadek ewentualnych opóźnień oraz innych zakłóceń. Dlatego warto nabyć takie lokalizatory np. na https://navipartner.pl/pl/c/Lokalizacja-GPS/13

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − jedenaście =