Jak wygląda serwis wózka widłowego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli jesteś operatorem wózka widłowego, ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego regularna konserwacja i serwisowanie są tak ważne. Być może zastanawiasz się, co dokładnie dzieje się podczas procesu serwisowania. Przyjrzyjmy się temu.

Inspekcja i naprawa

Kiedy Twój wózek widłowy jest serwisowany, technik sprawdza go pod kątem wszelkich oznak zużycia lub uszkodzenia. Dotyczy to silnika i wszystkich innych ruchomych części (np. mechanizmów kierowniczych). Technik sprawdzi również funkcje bezpieczeństwa, takie jak hamulce i światła, aby upewnić się, że działają one prawidłowo. Jeśli coś wymaga naprawy, dokona on niezbędnych napraw.

Wymiana oleju silnikowego

Silnik jest jedną z najważniejszych części Twojego wózka widłowego, ponieważ zapewnia moc dla wszystkich jego funkcji – w tym podnoszenia i opuszczania materiałów – więc dość szybko się brudzi. Podczas każdej wizyty serwisowej technik wymieni stary olej na nowy, aby silnik mógł znów pracować bez zakłóceń.

Wymiana filtra powietrza

Filtry powietrza zostały zaprojektowane w celu zmniejszenia zapylenia w układzie wlotowym powietrza poprzez wyłapywanie cząstek zanieczyszczeń zanim zostaną one zassane do silnika. Niestety, z czasem filtry te mogą się zatkać kurzem i innymi cząstkami, które powodują zmniejszenie przepływu powietrza przez zawór wlotowy silnika.

Jeśli Twój wózek widłowy psuje się i szukasz do niego części, to koniecznie sprawdź witrynę internetową, a znajdziesz tam wszystko to co Cię interesuje: http://serwis-mjk.pl/czesci-zamienne/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rehabilitacja – jakie ma zalety?
Rehabilitacja – jakie ma zalety?
Rehabilitacja jest jednym z najlepszych sposobów, aby uzyskać poprawę po kontuzji. Może ona pomóc Ci odzyskać siłę, elastyczność i mobilność, […]
Rodzaje i zastosowanie szlifierek
Rodzaje i zastosowanie szlifierek
Dokładne zeszlifowanie powierzchni w wielu pracach ma bardzo duże znaczenie. Jest to często żmudna i pracochłonna czynność. Na szczęście istnieją […]
Jaki kształt lampy wybrać?
Jaki kształt lampy wybrać?
Aranżacja wnętrza to etap bardzo wymagający. Szczególnie podczas wybierania dodatków należy wziąć pod uwagę wiele czynników, które na siebie wpływają […]
Ostatnie wpisy
Polecamy