Jakie naprawy auta można wykonać samodzielnie

CategoriesPrzemysł i technika

Samochody to dość skomplikowane machiny, zbudowane z bardzo wielu elementów, które w większości nie są znajome ich zwykłym użytkownikom. Wśród nich znajdą się jednak takie układy i elementy, które w razie awarii może naprawić nawet osoba nie mająca z motoryzacją za wiele wspólnego. Posiadając swoje własne auto, warto zatem wiedzieć, jakie naprawy można wykonać samodzielnie, aby w razie ewentualnej awarii nie wydawać pieniędzy w warsztacie.

Naprawy, które wykonasz sam

Pierwsza z czynności nie wiąże się bezpośrednio z usterkami. Chodzi o wymianę oleju, która jednak jest niezwykle istotna i można ją bez problemu wykonać samodzielnie. Dzięki temu zapobiegniemy ewentualnych usterkom w przyszłości, a zapłacimy przy tym jedynie za sam olej. Podobnie jest w przypadku płynu chłodniczego i płynu hamulcowego, gdzie bez wątpienia przydatne okażą się przyrządy do wymiany płynu hamulcowego.

Jeżeli chodzi zaś o konkretne naprawy, to każdy powinien poradzić sobie z wymianą zepsutych żarówek, które w większości modeli aut są proste do zdemontowania i ponownego założenia. Innym przykładem są też świece zapłonowe. Ich montaż wymaga co prawda wprawy, ale zachowując choć odrobinę cierpliwości z tym również każdy powinien sobie poradzić. Do tego dochodzi obsługa i wymiana akumulatora, wymiana wycieraczek, filtra powietrza, czy też filtra kabinowego.

Warto wspomnieć także o odpowiednim ustawieniu paska rozrządu, w czym pomoże nam chociażby specjalna blokada rozrządu renault. Z jej użyciem również to zadanie jesteśmy w stanie wykonać sami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 − siedem =