Jak zadbać o stabilność swojej strony?

CategoriesPrzemysł i technika

Twoja strona internetowa to najważniejsze narzędzie komunikacji z klientem. Pomaga dotrzeć do nowych odbiorców i prezentuje im na bieżąco ofertę firmy. Podpowiadamy, co możesz zrobić, aby na co dzień była ona stabilna i bezpieczna.

Jednym z najważniejszych elementów dbania o stabilność i funkcjonalność strony internetowej jest zapewnienie sobie odpowiedniej domeny. Jej nazwa powinna być jak najprostsza i nawiązywać do działalności naszej firmy, jest ona jednak zależna tylko od naszej inwencji, kreatywności i gustu. Końcówka domeny związana jest z zasięgiem naszej działalności. Możemy zarejestrować nazwę strony w domenie polskiej, europejskiej lub globalnej. Jeżeli zależy nam na prestiżu oraz szerokim zasięgu dobrym wyborem będzie na przykład domena com lub eu. 

Czym jest certyfikat SSL i czy warto w niego inwestować? 

Stabilna strona internetowa to przede wszystkim taka, na której wszystkie nasze dane są odpowiednio zabezpieczone. W zapewnieniu odpowiednich środków bezpieczeństwa niezbędne są certyfikaty SSL, które zamówić można na przykład na stronie https://rapiddc.pl/certyfikaty-ssl. SSL to certyfikat bezpieczeństwa, który zapewnia, że wszystkie dane takie login, hasło czy numery karty płatniczej używane na naszej stronie nie będą mogły być przechwycone przez nieodpowiednie osoby. Jest to funkcja wręcz niezbędna dla właścicieli sklepów internetowych czy portali aukcyjnych. Obecność certyfikatu SS: na Twojej stronie sprawi, że będzie ona uznawana za bezpieczną i godną zaufania, co może przełożyć się na lepsze wyniki wyszukiwania jej w Google. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + 13 =