Gdzie trzymać części w garażu?

CategoriesPrzemysł i technika

Garaże umieszczane w domach jednogodzinnych często pełnią jednocześnie kilka funkcji. Wynika to z dużej powierzchni oraz przechowywaniu akcesoriów samochodowych, oraz części zamiennych. Właściciele mogą umieścić tam również stół warsztatowy pomocny podczas prac naprawczych samochodu. Stale zużywające się części eksploatacyjne wymagają wymiany oraz przechowywania zapasu tych, które zużywają się najszybciej. Mogą być to również produkty przeznaczone na sezon zimowy.

Aby nie pogubić demontowanych elementów podczas naprawy pojazdu, można wykorzystać kuwety warsztatowe. Pojemniki takie ustawiane są jeden na drugim. Pozwalają na to wyprofilowane wpusty usztywniające dodatkowo boki pojemnika. Jeżeli w garażu będzie konieczności posiadania dużej ilości kuwet można je za pomocą listew montażowych zamocować do ściany. Kuwety występują w kilku wielkościach oraz różnią się kolorami, co ułatwia segregację przechowywanej zawartości pojemników. Na przedniej części kuwet znajduje się miejsce do włożenia informacji o zawartości lub dopisania istotnych informacji

Poprawne zaplanowanie przestrzeni przy stole warsztatowym

Organizacja miejsca przechowywania narzędzi i akcesoriów ułatwia pracę w warsztacie znajdującym się w przydomowym garażu. Różne elementy wymagają innego sposobu montażu, tak by zajmowały, jak najmniej miejsca. Pomocne będą organizery warsztatowe. To modułowe zestawy składające się z tablicy perforowanej, na której montowane są uchwyty na narzędzia ręczne lub pojemniki na części i akcesoria. Dzięki temu można oszczędzić wiele miejsca i sprawnie posegregować nawet drobne elementy bez potrzeby długotrwałego poszukiwania potrzebnego przedmiotu.

Taka budowa to również możliwość indywidualnej aranżacji takiej przestrzeni w zależności od potrzeb, jakie ma właściciel garażu. Łącząc organizery, można szybko zwiększyć ilości uchwytów na kolejne narzędzia. Montaż zestawu do przechowywania narzędzi polega na przykręceniu podstawy do ściany za pomocą dostarczonych przez producenta wkrętów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 11 =