Jak wybrać oddychającą tkaninę na lato?

CategoriesŻycie i człowiek

Nadeszło lato i chcesz wyglądać jak najlepiej. Ale jaka tkanina jest najlepsza na lato?

Odpowiedź brzmi: tkaniny oddychające. Tkaniny oddychające są wykonane z mieszanki materiałów naturalnych, takich jak bawełna lub bambus, i włókien syntetycznych, które pozwalają na przepływ powietrza przez nie.

Oto kilka wskazówek dotyczących wyboru oddychającej tkaniny na upalne dni:

Bawełna 

Jest najczęściej spotykaną tkaniną oddychającą. Ma wysoki współczynnik chłonności, co oznacza, że szybko wchłania wilgoć. Może to jednak prowadzić do wilgoci, jeśli nie nosisz jej wystarczająco często lub nie pierzesz jej regularnie w razie potrzeby.

Len 

To kolejny świetny wybór na lato, ponieważ jest chłodny w gorące dni i oferuje dobrą izolację również w zimne dni! A len jest łatwy w pielęgnacji; wystarczy wyprać go ręcznie lub w pralce i powiesić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej.

Rayon 

Ma wysoki współczynnik absorpcji wilgoci, ale szybko schnie, więc nie ulega łatwo wilgoci, jak bawełna, gdy jest mokra (co oznacza, że jest mniejsza szansa na pleśń). Rayon jest również miękki i wygodny w dotyku, dzięki czemu idealnie nadaje się na letnie ubrania, takie jak spódnice, szorty, topy i sukienki!

Jeśli szukasz odpowiedniego materiału, to koniecznie odwiedź stronę: https://www.supertkaniny.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + cztery =