Czynniki mające wpływ na szybszą eksploatację klimatyzacji samochodowej – jak temu zapobiec?

CategoriesŻycie i człowiek

Klimatyzacja w samochodzie jest świetnym rozwiązaniem, dopóki działa poprawnie. Inaczej może jedynie przyprawić nas o ból głowy, ale przede wszystkim ogromne wydatki. Na szczęście możemy wielu z nich uniknąć, jeżeli zmienimy nieco swój sposób używania systemu chłodzenia wnętrza. Wielu z nas ma bowiem pewne niedobre nawyki, które z czasem mogą powodować znacznie szybsze wyeksploatowanie różnych kluczowych podzespołów tego układu. Podpowiadamy w jaki sposób przedłużyć żywotność samochodowej klimatyzacji.

Usterki naprawiajmy od razu

Przede wszystkim, jeżeli nasza klimatyzacja ma jakąś wadę, na przykład trzeba regularnie uzupełniać ilość czynnika, to należy od razu załatać wyciek. Częsta jazda ze zbyt niskim ciśnieniem gazu spowoduje, że kompresor nie będzie smarowany odpowiednio i może się zatrzeć. Olej smarujący jest bowiem rozpuszczony w gazowym czynniku i jeżeli tego jest mało, to cierpi na tym również skuteczność smarowania. Na stronie https://shop.acauto.pl/ możemy kupić niezbędne części zamienne i oddać auto do profesjonalnej naprawy.

Uruchamiajmy klimatyzację zimą

Może się wydawać, że w okresie zimowym, gdy temperatury na zewnątrz już są bardzo niskie, używanie klimatyzacji wydaje się kompletnym bezsensem. Tymczasem jest to błąd, który popełnia wielu kierowców. Brak cyrkulacji oleju w układzie może spowodować wyschnięcie uszczelnień, a nawet zablokowanie się sprężarki. Wystarczy, że raz na kilka dni uruchomimy klimatyzację choćby na minutę. Dzięki temu wiosną nie będzie nas czekać przykra niespodzianka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × dwa =