Jak posługiwać się dłutem?

CategoriesDom i wnętrze

Przyrządy stolarskie wcale nie są tak banalne w obsłudze, jak niektórym ludziom się wydaje. Na przykład posługiwanie się dłutem na wysokim poziomie to prawdziwy kunszt. Bez doświadczenia nie da się wypracować odpowiednich technik manualnego obrabiania drewna.

Polecane techniki

Jeżeli pragniecie tworzyć fantazyjne przedmioty ze szlachetnego drewna, musicie nauczyć się pewnych technik. W momentach, kiedy obrabiacie delikatny materiał, dłuto zawsze powinno być trzymane obiema rękami. Działania bezwzględnie należy dzielić na małe etapy, tzn. nie próbować obrabiać zbyt dużej powierzchni za jednym pociągnięciem. Podczas pracy należy uważać na słoje ukryte w drewnie, gdyż mogą one doprowadzić do utraty kontroli nad dłutem. Ze względów bezpieczeństwa ostrze nigdy nie powinno być skierowane w stronę osoby rzeźbiącej. Razem z dłutem zawsze należy stosować również pobijak.

Praca z przyrządami stolarskimi może być cudownym doświadczeniem, lecz trzeba się nimi posługiwać profesjonalnie, aby wyniki starań zawsze przynosiły niesamowitą satysfakcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden + 19 =