Zasady wypożyczenia auta

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wypożyczanie samochodów to usługa, która cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Żeby móc wynająć samochód, trzeba mieć prawo jazdy kategorii B. Przydać się może również inny dokument, który pozwoli zweryfikować i potwierdzić tożsamość najemcy. Warto wiedzieć, że większość wypożyczalni pobiera od swych klientów kaucję. Jej wysokość jest uzależniona przede wszystkim od okresu wypożyczenia.

Jeżeli auto zostanie uszkodzone w trakcie wypożyczenia, firma może wykorzystać kaucję do pokrycia szkody. Przed podpisaniem umowy należy dokładnie przeczytać jej zapisy. W sytuacji, gdy jakiś paragraf jest niezrozumiały, trzeba poprosić o jego wyjaśnienie. Jeżeli kogoś interesuje dobra wypożyczalnia aut Warszawa jest miejscowością, w której działają solidne i sprawdzone firmy.

Czas wynajmu i inne istotne dane

Najważniejszą rzeczą, jaką musi zrobić wypożyczający jest określenie, przez jaki czas zamierza korzystać z samochodu. Od czasu wynajmu w dużej mierze uzależniona będzie jego cena. Spóźnienie się z oddaniem samochodu może spowodować naliczenie dodatkowej opłaty. W związku z tym, że młodzi kierowcy statystycznie powodują największej kolizji i wypadków, niektóre wypożyczalnie oferują wyższe ceny wynajmu dla osób, które nie ukończyły 25 lat.

Decydując się na wypożyczenie samochodu, warto dowiedzieć się, czy w umowie został zapisany maksymalny limit kilometrów, jaki można zrobić wypożyczonym samochodem. W przypadku otrzymania mandatu najemca zobowiązany jest do jego opłacenia. Jeżeli wypożyczony pojazd będzie uczestniczył w zdarzeniu drogowym, należy niezwłocznie wezwać policję. Policjanci sporządzą notatkę służbową i ustalą sprawcę zdarzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym są obwarzanki odpustowe?
Czym są obwarzanki odpustowe?
Odpust w Kościele Katolickim zarówno dorosłym, jak i dzieciom kojarzy się z obwarzankami. Są to kruche, lekko słodkie ciastka w […]
Jak znaleźć wymarzone mieszkanie?
Jak znaleźć wymarzone mieszkanie?
Każdy kto szukał kiedyś mieszkania wie, że nie jest to łatwe zadanie. Po pierwsze, musimy wybrać lokalizację, która będzie dla […]
Nowoczesne krzesła do nowoczesnego biura
Nowoczesne krzesła do nowoczesnego biura
Żyjemy w czasach, w których dużą część doby spędzamy w pozycji siedzącej – czy to w pracy za biurkiem czy […]
Ostatnie wpisy
Polecamy