Gdzie używa się wykrywaczy metalu?

CategoriesPrzemysł i technika

Wykrywacze metalu to specjalne urządzenia, które działają na takiej zasadzie, że wykorzystują indukcję elektromagnetyczną w celu wykrywania wszelkich przedmiotów wykonanych z metalu lub materiałów pochodnych. Stosuje się je zarówno w obiektach budowlanych, jak i na zewnątrz, a także pod ziemią.

Jeśli wykrywacz znajdzie się w bliskiej odległości od celu, wówczas jego obecność zostanie rozpoznana i zakomunikowana poprzez dosyć głośny dźwięk lub drganie igły na wskaźniku. Gdzie zatem przeważnie używa się tego rodzaju specjalistycznych sprzętów?

Nie tylko do wykrywania min czy cennych przedmiotów

Wykrywacze mogą mieć bardzo różne zastosowania. Najbardziej popularne i rozpowszechnione w popkulturze są oczywiście urządzenia tego typu do wykrywania niewybuchów oraz cennych artefaktów archeologicznych. Nierzadko też wykrywacz metalu jest wykorzystywany do identyfikowania przebiegu różnych instalacji ziemnych albo wyszukiwania przewodów w ścianach budynków. Te sprzęty znalazły również uznanie w oczach pasjonatów historii i poszukiwaczy skarbów, którzy za ich pomocą starają się odnaleźć zabytki z minionych wieków czy drogie metale szlachetne w postaci złotych lub srebrnych monet.

Warto dodać, że na rynku istnieją także specjalne szperacze do przeszukiwania rozgrzebanej już gleby. Wykrywacze metali mogą też przybierać postać drobnych, poręcznych detektorów, które służą do przeprowadzania skutecznej kontroli osobistej pasażerów na lotniskach, więźniów, czy petentów w sądach. Można je bez trudu zamówić przez internet – są dostępne zarówno w licznych sklepach, jak i na portalach aukcyjnych. W dodatku kosztują całkiem niewiele. Ceny różnych wykrywaczy można sprawdzić na https://www.spyshop.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + 13 =