Obróbka tworzyw sztucznych – co warto wiedzieć?

CategoriesPrzemysł i technika

Przetwarzanie tworzyw sztucznych to proces produkcyjny, w którym wykorzystuje się tworzywa sztuczne jako surowiec do tworzenia różnych produktów.

Przede wszystkim przetwórstwo tworzyw sztucznych to bardzo szeroka dziedzina. Obejmuje tak różnorodne procesy jak wytłaczanie, wtryskiwanie, formowanie z rozdmuchem i formowanie rotacyjne. Krótki opis każdego z tych procesów można znaleźć tutaj:

Wytłaczanie

Wytłaczanie to proces, który pozwala na wykonanie wyrobów z tworzyw sztucznych z wybranego przez nas profilu (kształtownika). Profile wytłaczane są często używane jako rury lub rurki do instalacji wodno-kanalizacyjnych, ale mogą być również wykorzystywane w innych zastosowaniach, takich jak oprawy oświetleniowe lub znaki.

Wtrysk 

Dzięki temu procesowi można produkować części o skomplikowanych kształtach za pomocą form wtryskowych. Formy wtryskowe powstają poprzez wtryskiwanie do nich roztopionego tworzywa sztucznego w wysokich temperaturach (do 400 stopni Celsjusza), a następnie po ostygnięciu szybkie ich schłodzenie. Powstała część ma doskonałą wytrzymałość mechaniczną i dobrą stabilność wymiarową w czasie, ponieważ nie kurczy się zbytnio podczas stygnięcia ze stanu roztopionego.

Formowanie z rozdmuchiwaniem 

W tym procesie wytwarza się z tworzywa sztucznego puste przedmioty o kształcie zbliżonym do jajka lub balonu bez użycia jakichkolwiek zewnętrznych narzędzi czy matryc.

Jeśli chcesz skorzystać z takich usług, to obróbka tworzyw sztucznych Poznań, jest miastem, w którym to zrealizujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 1 =