Co brać pod uwagę przy wyborze akcesoriów dla psa?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadając czworonożnego przyjaciela, chcemy zapewnić mu jak najlepszą opiekę i warunki życia. Poza odpowiednią pielęgnacją, żywieniem i dostarczeniem mu odpowiedniej ilości ruchu w formie częstych spacerów, bardzo ważna dla naszego pupila jest zabawa. Bawiąc się ze swoim opiekunem lub innymi zwierzakami, psy zaspokajają wrodzoną potrzebę bycia w stadzie, co jest niezbędne dla ich prawidłowego funkcjonowania. W celu zaspokojenia wszystkich potrzeb naszego zwierzaka, decydujemy się na zakup rozmaitych akcesoriów i produktów. Przy ich wyborze należy zwrócić szczególną uwagę na kilka ważnych czynników, które pozwolą wybrać najlepszy produkt. 

Zabawki dla psów- czyli gryzaki oraz piłki

Kluczowym elementem branym pod uwagę przy zakupie zabawki dla naszego psa powinna być jakość danego wyrobu. Przede wszystkim musi on być wykonany z nietoksycznych materiałów, które nie będą stanowić zagrożenia dla naszego pupila. Najlepsze są gryzaki czy piłki wykonane z solidnej gumy, której pies nie będzie w stanie rozgryźć i poszarpać. Taka sytuacja mogłaby skutkować tym, że oderwane elementy dostałyby się do organizmu zwierzęcia co stanowi realne zagrożenie dla jego zdrowia a niekiedy nawet życia. Wszelkie zabawki z metalowymi spinaczami, obejmami czy elementami powinny zostać od razu skreślone, gdyż podczas zabawy pies może się nimi zranić. Jeżeli natomiast czworonóg za wszelką cenę chce zjeść lub rozerwać na strzępy każdą z podarowanych mu zabawek, warto rozważyć zakup jadalnych gryzaków. Często pomagają one w czyszczeniu zębów i przede wszystkim są wykonane z substancji jakie zwierze może bezpiecznie zjeść i strawić. 

Ważne by kupować artykuły dopasowane rozmiarem do wielkości naszego pupila. Pies zafascynowany nową zabawką będzie często za wszelką cenę próbował wziąć ją do pyska, pogryźć czy przenieść, co w przypadku gdy dobierzemy zbyt dużą i ciężką zabawkę dla psa małej rasy lub szczeniaka może mieć niemiłe skutki. Pies może uszkodzić swoje zęby lub nawet szczękę oraz zacząć wykazywać agresję spowodowaną ciągłymi niepowodzeniami. Zakup zbyt małej zabawki jest jeszcze bardziej niebezpieczny, gdyż może zostać ona połknięta przez czworonoga i zagrażać bezpośrednio jego życiu i zdrowiu. Dobierajmy zatem zabawki o wielkości odpowiedniej do rozmiarów naszego pupila. 

Ubranka dla czworonogów

Tak jak w przypadku wcześniej wspomnianych zabawek, ważnym elementem jest materiał z jakiego wykonany jest dany produkt. Ubranka dla psa przeznaczone do użytku na zewnątrz, powinny być wykonane z materiałów, które będą w stanie ochronić naszego pupila przed zimnem, wiatrem czy deszczem. Tkaniny użyte przy produkcji powinny „oddychać”, czyli zapewnić zwierzęciu odpowiednią wentylację, nie chłonąć zapachów, wilgoci i być łatwe w czyszczeniu. Nie powinny również mieć na sobie elementów, którymi zwierzę mogłoby się zranić podczas spaceru. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, by ubranko nie było za małe i za ciasne dla naszego pupila. Źle dopasowane, nie tylko nie spełni prawidłowo swoich funkcji ochronnych ale również może ograniczać ruchy czworonoga, sprawiać dyskomfort a nawet ból podczas użytkowania. Przed zakupem dokładnie zmierzmy więc obwód szyi, klatki piersiowej i długość ciała naszego pupila by uniknąć niepożądanych konsekwencji po zakupie produktu o złym rozmiarze.

W okresie wiosennym i jesiennym gdy temperatura nie jest jeszcze zbyt niska, a nasze zwierzęta podczas spacerów narażone są na kapryśną pogodę, alternatywą dla cieplejszych  ubranek jest sweter dla psa. Sweterki świetnie sprawdzą się dla mniejszych ras o krótkim i gładkim włosie, które z powodu braku grubego podszerstka są szczególnie narażone na wychłodzenie spowodowanie zimnym wiatrem. Dobry jakościowo produkt wykonany jest z naturalnej wełny i przede wszystkim nie krępuje ruchów zwierzęcia. Jest to również świetne rozwiązanie dla psów, które marzną w domach (w szczególności psów bezwłosych). Zamiast leżeć pod kocem, zwierzę może komfortowo biegać po całym mieszkaniu, nie odczuwając nieprzyjemnego chłodu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rodzaje karniszy
Rodzaje karniszy
Okno to ważny element każdego pomieszczenia. Powinno być w atrakcyjny sposób wyeksponowane – np. poprzez powieszenie efektownej firany lub zasłony. […]
Co powinien posiadać magazyn?
Co powinien posiadać magazyn?
Magazyn to miejsce znajdujące się w niemal każdym zakładzie produkcyjnym. Służy przede wszystkim do przechowywania towarów, które zostały wytworzone, ale […]
Certyfikacja iso 22000 – wszystko co powinieneś wiedzieć
Certyfikacja iso 22000 – wszystko co powinieneś wiedzieć
Jeśli chcesz zapewnić najwyższy poziom zarządzania bezpieczeństwem żywności, powinieneś rozważyć uzyskanie przez Twoją firmę certyfikatu ISO 22000. Certyfikat ten stanowi […]
Ostatnie wpisy
Polecamy