Najmodniejsze ścienne dekoracje

CategoriesDom i wnętrze

Minimalizm to ceniony nurt architektoniczny, ale w nadmiarze staje się nudny. Dlatego też w trakcie urządzania pomieszczeń w mieszkaniu warto wykorzystywać różnorodne dekoracje ścienne. Pozwalają one odmienić charakter wybranego wnętrza, nadają mu pożądany klimat i często ożywiają cały wystrój. Doskonałym przykładem takich elementów są choćby nowoczesne fototapety do sypialni, pokoju dziennego czy pokoju dziecka. Znajdziemy je w tym sklepie internetowym: https://ecowall24.pl/fototapety-33-do-sypialni.html.

Rozwiązania tradycyjne i innowacyjne

Do podstawowych dekoracji ściennych zaliczamy plakaty oraz obrazy zróżnicowane pod względem kolorystycznym i tematycznym. W tej kategorii wyróżniamy m.in. plakaty filmowe i muzyczne, klasyczne obrazy w ramach, nowoczesne prace typograficzne czy specjalne postery botaniczne. Popularne są również metalowe tabliczki z ciekawymi hasłami, ewentualnie nadrukami. Drugim rodzajem polecanych ozdób na ścianę są ponadczasowe fototapety do kuchni, salonu czy sypialni (np. z motywem morskim, leśnym, kwiatowym). Najlepiej sprawdzają się wersje stworzone na podłożu foliowym, lateksowym albo winylowym, ponieważ są wytrzymałe i łatwe do usunięcia.

Oprócz tego dużym powodzeniem cieszą się specjalne designerskie naklejki na ścianę, będące idealną alternatywą dla klasycznych tapet. Występują one w postaci zabawnych lub motywujących cytatów, a także rysunków, wzorów czy różnych elementów graficznych. Inne interesujące dekoracje to m.in.:

– plecione makramy

– łapacze snów

– drewniane boazerie

– zegary i lustra wiszące

– cegły formowane ręcznie

– donice 

– różnorodne trofea 

– tablice korkowe i organizery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × jeden =