Akcesoria do basenów, które pomogą utrzymać wodę w czystości przez długi czas

CategoriesPrzemysł i technika

Przydomowe baseny wymagają dodatkowych akcesoriów, by przez dłuższy czas utrzymać w nich czystą wodę. Już po kilku dniach użytkowania w basenie widać bowiem zabrudzenia, a woda może stać się mętna. Na szczęście takich sytuacji można uniknąć. Wystarczy zakupić i zastosować odpowiednie akcesoria oraz chemię basenową.

Oczyszczanie wody

Do usunięcia zanieczyszczeń pojawiających się na lustrze wody, pływających we wnętrzu basenu lub osadzających się na dnie można kupić specjalny sprzęt. Wybór akcesoriów do oczyszczania wody jest ogromny, o czym świadczy choćby asortyment ze strony https://www.baseny-warszawa.pl/akcesoria-c-1_19.html. Do usunięcia zabrudzeń z lustra wody służą specjalne skimmery czy ręczne sita, natomiast filtry pozwalają na oczyszczenie wody z wnętrza basenu. Zabrudzenia osadzające się na ścianach i dnie basenu można natomiast usunąć przy pomocy odkurzaczy ręcznych. Dobrze jest zastosować pokrywy na basen, którymi przykrywa się lustro wody, kiedy nikt nie zażywa kąpieli, np. na noc.

Chemia basenowa

Jednocześnie z oczyszczaniem mechanicznym wody, warto zastosować chemię basenową. W sprzedaży dostępne są preparaty na bazie chloru w tabletkach lub w płynie. Wystarczy zastosować środek, którego dawkowanie zależy od pojemności basenu. Chemia basenowa jest w pełni bezpieczna dla osób kąpiących się, a tabletki można umieścić w pływających dozownikach, dzięki czemu łatwo się rozpuszczają. Regularne powtarzanie chemicznego oczyszczania i jednocześnie filtrowanie wody pozwala na utrzymanie basenu w nienagannym stanie przez dłuższy czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + pięć =