Smartfony na topie, czyli porównanie flagowych modeli apple i Samsunga

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Samsung oraz Apple to topowi producenci, których oferta z roku na rok powoduje ogromne zainteresowanie pośród klientów indywidualnych, jak i właścicieli firm. Co wpływa na ich sukces oraz stale rosnące słupki sprzedaży? Odpowiedzi należy szukać w sposobie działania tych korporacji. Po pierwsze Apple oraz Samsung dostrzegają potrzeby konsumentów, reagują na nowoczesne trendy, a także są gotowi przesuwać granice innowacyjności. Tylko takie podejście pozwala podbijać serca klientów, uznanie specjalistów, a testy benchmark potwierdzają, że nie są to wyłącznie puste slogany. Wizytówką każdego szanującego się producenta jest tak zwany flagowiec. Aby taki produkt odznaczał się jakością premium, na swoim pokładzie musi posiadać niezawodny procesor, funkcjonalny system operacyjny oraz profesjonalny aparat. Dopiero wtedy można śmiało stwierdzić, że dany smartfon jest topowy.

Samsung Galaxy S10

Wielu twierdzi, że jest to obecnie najlepszy smartfon spośród modeli z androidem. Na uwagę zasługuje jego innowacyjność, design oraz solidne wykonanie. Perfekcyjny wyświetlacz AMOLED z HDR10+ wraz z czytnikiem linii papilarnych umieszczony w ekranie pozwala poczuć zarazem idealną dynamikę barw wraz z poczuciem bezpieczeństwa. Nikt niepowołany nie dostanie się w posiadanie prywatnych danych. Nawet gorsze warunki pogodowe nie są w stanie pogorszyć działania czytnika linii papilarnych. Samsung Galaxy S10 jest zabezpieczony przed nieoczekiwaną zmianą warunków pogodowych. Mowa oczywiście o wodoodporności, która jest potwierdzona certyfikatem IP68. Na uwagę zasługuje wejście słuchawkowe Jack, które w przypadku flagowców Apple są niedostępne. Z telefonami samsunga konsument nie będzie potrzebował dodatkowej przejściówki.

iPhone Xs

Rozwinięta wersja iPhone X doceniana przez klientów ze względu na szybkość działania, a także przyjazny interfejs. Ten model można odblokować w niezwykle innowacyjny sposób, za pomocą skanera Face ID. Twarz zostaje zeskanowana przez skaner w postaci kamery na przodzie smartfona. Jego podzespoły to wydajny procesor Apple A12 Bionic, 4 GB pamięci operacyjnej RAM oraz Super Retina, czyli ekran OLED. Na przykładzie modelu Xs można stwierdzić, że Apple to czołowy producent, a każdy poszczególny smartfon, nawet starsze modele otrzymują długie wsparcie w postaci aktualizacji systemowych. Takie podejście do klienta z pewnością ma wpływ na niemalejące zainteresowanie ofertą Apple. Aby dokonać rzetelnego porównania topowych flagowców, wystarczy odwiedzić https://mobile-city.pl/pol_m_TELEFONY_SMARTFONY-I-TELEFONY_APPLE-101.html i przekonać się, że nie trzeba być specjalistą w dziedzinie nowoczesnych technologii.

Samsung Galaxy S10 e kontra Apple iPhone XR

Klasyczny pojedynek pomiędzy markami takimi jak Samsung oraz Apple. Aby dokonać rzetelnego porównania pod uwagę będą brane między innymi wielkość wyświetlacza, a także inne istotne czynniki, bez których nie można stwierdzić czy dany model jest funkcjonalny, czy też nie.

Samsung Galaxy S10 e posiada wyświetlacz o rozmiarach 5,8 cala, co na obecne trendy jest małym rozmiarem. Jeśli klient oczekuje mniejszych gabarytów, to ten model będzie dla niego idealnym. Natomiast iPhone XR, to 6,1 cala ekranu, który jest nieco większy. Zdecydowanie odnajduje się na dzisiejszym rynku, gdzie rozmiar 6 cala jest już praktycznie czymś na porządku dziennym. S10 e może się pochwalić technologią Super- AMOLED, niezwykle istotną w kontekście kontrastu oraz jasności wyświetlacza. Apple iPhone XR z kolei to standard LCD. Jeśli mowa o zdjęciach, to S10 e nie posiada zoomu optycznego, a na jego przodzie znajdują się dwa obiektywy. Na szczęście ultra szerokokątny obiektyw robi robotę. Jednakże w finalnym podsumowaniu to iPhone XR, pomimo jednego obiektywu wykonuje lepsze zdjęcia.

Obydwa modele można bez problemu naładować bezprzewodowo oraz tradycyjnie przez kabel. Ładowarka Apple oferuje moc 5 W, natomiast ta dołączona do Samsunga Galaxy S10e oferuje 15 W. S10 e posiada dodatkowo klasyczne wejście słuchawkowe, czego nie da się powiedzieć o iPhone XR.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Funkcjonalny sprzęt, który pomoże w pracy każdej ekipy wykończeniowej
Funkcjonalny sprzęt, który pomoże w pracy każdej ekipy wykończeniowej
Budynki wznoszone na różne potrzeby to nie tylko duże konstrukcje i wielkogabarytowe elementy, ale również szczegóły, których należyte wykonanie decyduje […]
Jak dobierać kosmetyki do rodzaju włosów?
Jak dobierać kosmetyki do rodzaju włosów?
Każdy rodzaj włosów wymaga innej pielęgnacji. Używając nieodpowiednich kosmetyków, można nieświadomie pogorszyć stan swojej fryzury. Inny szampon sprawdzi się w […]
Sposoby na reklamowanie firmy podczas dużych imprez branżowych
Sposoby na reklamowanie firmy podczas dużych imprez branżowych
Bardzo dobrym sposobem na promowanie firmy są imprezy branżowe. Udział w tego typu przedsięwzięciach często przyczynia się do zwiększenia ilości […]
Ostatnie wpisy
Polecamy