Stacje ładowania samochodów elektrycznych – co warto wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stacje ładowania samochodów elektrycznych to świetny sposób na ładowanie pojazdu elektrycznego podczas jazdy. Stacje ładowania znajdują się w różnych miejscach, takich jak centra handlowe i sklepy spożywcze, umożliwiając ładowanie samochodu podczas robienia zakupów lub jedzenia na mieście.

Jakie aspekty należy rozważyć przed podjęciem decyzji?

Koszt instalacji stacji ładowania może się dość znacznie różnić w zależności od tego, gdzie jest ona zlokalizowana i ilu kierowców EV spodziewasz się obsługiwać. Jeśli planujesz zainstalować jedną w garażu lub na podjeździe, na przykład, to koszt będzie znacznie niższy niż w przypadku, gdy planujesz zainstalować jeden na parkingu lub przestrzeni publicznej, takich jak centrum handlowe. Niektóre firmy zapłacą nawet za koszty instalacji, jeśli kupisz ich produkt!

Cena energii elektrycznej różni się w zależności od tego, gdzie mieszkasz i ile mocy zużywa Twój samochód podczas ładowania. Ceny energii elektrycznej mogą również zmieniać się z miesiąca na miesiąc, więc upewnij się, że wiesz, co miesięczny rachunek za energię elektryczną będzie wyglądać przed podjęciem jakichkolwiek decyzji o tym, jaki rodzaj ładowarki działa najlepiej dla Twoich potrzeb.

Jakie są rodzaje dostępnych ładowarek?

Poziom 1 – Ten typ ładowarki jest również znany jako ładowarka 110 V. Zapewnia powolne ładowanie samochodu, a pełne naładowanie pojazdu przy użyciu tego typu ładowarki trwa około 12 godzin.

Poziom 2 – Ten typ ładowarki wykorzystuje napięcie 240 V i może w pełni naładować pojazd w ciągu czterech godzin lub mniej. Ładowarki te są powszechnie instalowane w domach i firmach, gdzie ludzie parkują swoje samochody przez dłuższy czas.

DC Fast Charge (DCFC) – Ten typ ładowarki DCFC jest zwykle spotykany na autostradach, gdzie kierowcy muszą pokonywać długie dystanse. DCFC zapewnia niezwykle szybkie ładowanie, które może w pełni naładować akumulator w 15 minut lub mniej!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie są niektóre z najlepszych aktywności, aby cieszyć się wakacjami?
Jakie są niektóre z najlepszych aktywności, aby cieszyć się wakacjami?
Letnie wakacje są tutaj i nadszedł czas, aby zaplanować najlepsze zajęcia dla swojej rodziny. Istnieje tak wiele dostępnych opcji, ale […]
Najmodniejsze ścienne dekoracje
Najmodniejsze ścienne dekoracje
Minimalizm to ceniony nurt architektoniczny, ale w nadmiarze staje się nudny. Dlatego też w trakcie urządzania pomieszczeń w mieszkaniu warto […]
Co będzie nam potrzebne do prawidłowego funkcjonowania drukarki?
Co będzie nam potrzebne do prawidłowego funkcjonowania drukarki?
Aby drukarka działała, może być potrzebne posiadanie kilku rzeczy pod ręką. Oto lista rzeczy, które są potrzebne, aby drukarka działała […]
Ostatnie wpisy
Polecamy