Stacje ładowania samochodów elektrycznych – co warto wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stacje ładowania samochodów elektrycznych to świetny sposób na ładowanie pojazdu elektrycznego podczas jazdy. Stacje ładowania znajdują się w różnych miejscach, takich jak centra handlowe i sklepy spożywcze, umożliwiając ładowanie samochodu podczas robienia zakupów lub jedzenia na mieście.

Jakie aspekty należy rozważyć przed podjęciem decyzji?

Koszt instalacji stacji ładowania może się dość znacznie różnić w zależności od tego, gdzie jest ona zlokalizowana i ilu kierowców EV spodziewasz się obsługiwać. Jeśli planujesz zainstalować jedną w garażu lub na podjeździe, na przykład, to koszt będzie znacznie niższy niż w przypadku, gdy planujesz zainstalować jeden na parkingu lub przestrzeni publicznej, takich jak centrum handlowe. Niektóre firmy zapłacą nawet za koszty instalacji, jeśli kupisz ich produkt!

Cena energii elektrycznej różni się w zależności od tego, gdzie mieszkasz i ile mocy zużywa Twój samochód podczas ładowania. Ceny energii elektrycznej mogą również zmieniać się z miesiąca na miesiąc, więc upewnij się, że wiesz, co miesięczny rachunek za energię elektryczną będzie wyglądać przed podjęciem jakichkolwiek decyzji o tym, jaki rodzaj ładowarki działa najlepiej dla Twoich potrzeb.

Jakie są rodzaje dostępnych ładowarek?

Poziom 1 – Ten typ ładowarki jest również znany jako ładowarka 110 V. Zapewnia powolne ładowanie samochodu, a pełne naładowanie pojazdu przy użyciu tego typu ładowarki trwa około 12 godzin.

Poziom 2 – Ten typ ładowarki wykorzystuje napięcie 240 V i może w pełni naładować pojazd w ciągu czterech godzin lub mniej. Ładowarki te są powszechnie instalowane w domach i firmach, gdzie ludzie parkują swoje samochody przez dłuższy czas.

DC Fast Charge (DCFC) – Ten typ ładowarki DCFC jest zwykle spotykany na autostradach, gdzie kierowcy muszą pokonywać długie dystanse. DCFC zapewnia niezwykle szybkie ładowanie, które może w pełni naładować akumulator w 15 minut lub mniej!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Skąd najlepiej pozyskać potrzebne materiały do wykończenia naszej łazienki?
Skąd najlepiej pozyskać potrzebne materiały do wykończenia naszej łazienki?
Zaprojektowanie oraz wykończenie łazienki to jedno z bardziej skomplikowanych prac w mieszkaniu lub w domu. Dużym wyzwaniem jest wybranie odpowiednich […]
Jak wygląda serwis wózka widłowego?
Jak wygląda serwis wózka widłowego?
Jeśli jesteś operatorem wózka widłowego, ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego regularna konserwacja i serwisowanie są tak ważne. Być może zastanawiasz […]
Jak dobrać odpowiednie kosmetyki do włosów?
Jak dobrać odpowiednie kosmetyki do włosów?
Dobieranie kosmetyków do włosów w dzisiejszych czasach nie powinno stanowić dla nikogo większego problemu. Na rynku kosmetyków jest obecnie mnóstwo […]
Ostatnie wpisy
Polecamy